Wskazówki dla przyszłych przedsiębiorców

zakładanie firmy - wskazówkiMyślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Masz ciekawy pomysł na biznes ale nie bardzo wiesz jak wystartować z własną firmą? Koniecznie poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć błędów już na starcie. Nie pozwól by Twoja firma, jak blisko 60% zakładanych w Polsce działalności, przetrwała mniej niż rok.

Od czego zacząć zakładanie firmy?

Przede wszystkim, na początku będziesz musiał odwiedzić urząd gminy lub miasta w celu zarejestrowania działalności gospodarczej. Po wypełnieniu i złożeniu wniosku EDG-1 otrzymasz zaświadczenie o wpisie Twojej firmy do ewidencji działalności gospodarczej. Wspomniany formularz otrzymasz w Urzędzie Miasta, bez trudu możesz go również znaleźć w sieci. Warto jednak wypełnić go w Urzędzie Miasta, gdzie w razie wątpliwości przy wypełnianiu wniosku będziesz mógł liczyć na wsparcie osób doskonale znających temat. Pierwsze formalności już za Tobą, masz już własną, zarejestrowaną działalność. Co dalej?

Współpraca w biurem rachunkowym

Własny biznes to nie tylko korzyści w postaci nienormowanego czasu pracy i szefowaniu samemu sobie. To również masa formalności do załatwienia, które spłyną na Ciebie wraz z tym jak staniesz się przedsiębiorcą. Dlatego warto skorzystać z usług dobrego biura rachunkowego. Takie biuro rachunkowe możesz znaleźć choćby w sieci, wyszukując po regionie Twojego zamieszkania. Przykładowo, jeśli jesteś z Krakowa, wpisz w Google hasło ‘biuro rachunkowe Kraków’. W odpowiedzi otrzymasz szereg biur księgowym z interesującego Cię regionu. Jeżeli chcesz zlecić księgowość Kraków czy Warszawa to miasta, gdzie biuro rachunkowych jest bez liku. Dlatego warto również zrobić mały research w postaci sprawdzenia jak długo dane biuro rachunkowe istnieje na rynku i jakie są o nim opinie. Dzięki temu unikniesz problemów, które mogą na Ciebie spaść jeżeli zdecydujesz się na podjęcie współpracy z mało profesjonalnym biurem rachunkowym.

Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym

doradztwo - biuro rachunkoweEksperci z biura rachunkowego, poza tym, że załatwią za nas szereg formalności związanych z prowadzeniem działalności bardzo często oferują również usługi z zakresu doradztwa. Mowa tutaj o bardzo istotnych z punku widzenia nas, jak przedsiębiorców, obszarów. Takich jak, doradztwo w zakresie podatków, gospodarki czy strategii prowadzenie firmy. Współpraca z biurem rachunkowym ma zatem bardzo wiele korzyści, w szczególności kiedy stawiamy nasze pierwsze biznesowe kroki i, mówiąc kolokwialnie, jesteśmy zieloni w temacie.