Rezerwujemy hotel – ważne informacje

Hotel to jeden z nieodłącznych elementów wakacji. Szkoda byłoby zarezerwować go pod wpływem chwili, bez wcześniejszego przygotowania. Przecież w dobrym hotelu powinniśmy czuć się jak w domu.

Zanim zarezerwujesz hotel:

Upewnij się, że to, co zostało rozpisane we folderze informacyjnym rzeczywiście jest prawdą. Czy przypadkiem właściciel noclegu trochę nie przekoloryzował jego możliwości i atrakcyjności. Jak tego dokonać, jeśli rezerwujemy hotel nad morzem, a mieszkamy w górach? Najlepszym sposobem będzie wywiad internetowy poprzez zaglądanie na google maps. Dzięki opcji podglądu satelitarnego, możemy zobaczyć nie tylko sam hotel, ale również jego okolice.

Innym sposobem będzie również przegląd komentarzy o hotelu, oczywiście nie tylko tych, pozostawionych na jego stronie. Najlepiej wejdźmy na fora turystyczne, gdzie pozostawiane komentarze są rzetelne.

Zapytaj o wszystkie koszty – wbrew pozorom składają się na nie, nie tylko koszt rzeczywistego noclegu, ale również dostęp do Internetu, miejsce parkingowe, śniadanie. Dopiero po dokładnym upewnieniu się co wchodzi w zakres ceny, możemy być pewni, ile zapłacimy za wakacje w naszym hotelu.

Sprawdź lokalizację – czasem dobry hotel niestety jest zbyt daleko od plaży, skutkuje to mniej więcej tym, że wypad na złocisty piasek kończy się prawdziwą wyprawą, która oczywiście utrudnia nam możliwości udanego wypoczynku.

Lokalizacja jest niezwykle ważna także podczas rezerwacji hotelu na wyjazdy korporacyjne, służbowe. Wówczas spotkania z klientem, konferencje powinny być zlokalizowane jak najbliżej naszego hotelu. W ten sposób ograniczamy czas, który trzeba poświęcić na dojazdy.

Liczba gwiazdek – na jej podstawie możemy w pewien sposób określić jakość obsługi, oraz warunki panujące w hotelu. Zawsze bezpieczniej będzie pojechać do hotelu z trzeba gwiazdkami niż z dwoma.

Nie sugerujmy się tylko ceną. Niekiedy tanie apartamenty we Wrocławiu są dobrą alternatywą, porównywalną z tą, którą proponują nam drogie hotele.

Zdjęcie: foter.com