Legalny narkotyk

herbata konopna

Wielu jest w naszym kraju zwolenników zalegalizowania marihuany. Jak powszechnie wiadomo, konopia ma właściwości nie tylko odurzające, ale przede wszystkim lecznicze. Pierwszym przykładem zastosowania leczniczego marihuany jest herbata konopna – uspakajający lek kojący zszargane nerwy. Sposób parzenia nie jest trudny, ponieważ jedną łyżeczkę herbaty wystarczy zalać wrzątkiem, następnie należy parzyć kilka minut i odcedzić. Najlepiej smakuje z miodem i cytryną, ale podawana bez dodatków także ma niepowtarzalny smak, ale przede wszystkim działa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie.

Kolejny przykład medycznego zastosowania konopii to olej cbd. Nieodurzający olejek ma działanie wspomagające dla naszego organizmu i jest zaakceptowany jako legalna forma marihuany. Ma on szerokie zastosowanie w medycynie leczniczej, między innymi łagodzi wszelkiego rodzaju bóle. Niewielką ilość wystarczy wetrzeć w skórę i masować jakiś czas, a efekty poczujemy prawie natychmiastowo. Działa on podobnie jak miejscowe znieczulenie, jest to jednak łagodniejsza i bardziej skuteczna forma walki z doskwierającym bólem.

Ostatnią formą konopii jaką przedstawię, będzie olej konopny. Właściwości jego są bardzo podobne do oleju cbd, zastosowanie również, natomiast jest to o wiele silniejszy lek, stosowany w przypadku mocnego bólu. Olej konopny może otumaniać, ale jego działanie jest niezastąpione. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów walki z bólem przy chorobach nowotworowych, gdzie bóle są tak intensywne, że wielu ludzi myśli o samobójstwie. Marihuana pomaga im choć na moment zapomnieć o bólu i dać choćby cień nadziei na to, że można żyć inaczej. Jak widać, nielegalny narkotyk być może powinien być jednak legalny – koniec końców – dlaczego niby mamy sobie odbierać szansę na lepsze samopoczucie?

Reklama: Wokół Natury