Do czego wykorzystać drewniane skrzynie

Drewniane skrzynie – czy to z wiekiem, czy bez – można wykorzystać na wiele sposobów. Dlatego jeśli znajdziemy taką w zakamarkach naszej piwnicy czy strychu, nie pozbywajmy się jej. Bardzo możliwe, że znajdziemy niejedno w miejsce w naszym domu czy ogrodzie, w którym po odnowieniu i odświeżeniu, będzie mogła stanąć w nowej roli. Oto kilka pomysłów na starą skrzynię.

Drewniana skrzynia to wdzięczny materiał do renowacji. Jeśli nadamy jej nowego wyglądu, możemy z łatwością wykorzystać ją nie tylko na działce czy podwórku, ale także w mieszkaniu.

Do czego wykorzystać ją na zewnątrz? Jeżeli skrzynia nie posiada wieka, z powodzeniem zastąpi dużą donicę bądź skrzynkę na rośliny. Można ustawić ją w dowolnym miejscu, a szczególnie pięknie będzie współgrała z drewnianym tarasem. Swoje miejsce znajdzie także w ogrodowej altance, gdzie możemy ułożyć narzędzia po skończonym sezonie lub przechować zapas warzyw czy owoców.

Jeśli natomiast nasza skrzynia posiada wieko, na tarasie czy w ogrodzie może wystąpić w roli funkcjonalnego siedziska. Wewnątrz możemy przechowywać przedmioty, na które nie mamy miejsca gdzie indziej, np. preparaty do roślin, brykiet na grilla czy inne drobne akcesoria.

Skrzynie mogą stanowić także ciekawy element wyposażenia wnętrz. Jedna lub kilka połączonych ze sobą stworzą oryginalny stolik kawowy do salonu. Tak też skrzynia sprawdzi się w roli gazetownika.

Tego typu antyk przyda się z pewnością w pokoju młodzieżowym i dziecięcym. W pierwszym przypadku może posłużyć do przechowywania akcesoriów hobbystycznych, pomocy naukowych czy podręczników. W drugim będzie niezastąpionym pojemnikiem na zabawki. Tutaj także skrzynie bez wieka możemy przymocować do ściany, gdzie będzie spełniała funkcję oryginalnej półki. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy zamontujemy w ten sposób kilka skrzyń – np. w pionie lub w poziomie.

Również przedpokój czy ogród zimowy są pomieszczeniami, gdzie odnowiona skrzynia znajdzie swoje miejsce. Szczególnie jeśli posiada wieko, które posłużyć może za siedzisko. W przedpokoju jej wnętrze może służyć dodatkowo do przechowywania sezonowego obuwia bądź akcesoriów, takich jak czapki, szale czy parasole. W ogrodzie zimowym z kolei ukryjemy w niej np. poduszki.

Warto także dodać, że drewnianą skrzynię możemy wyposażyć w kółka – w tej sposób przydamy jej mobilności i będziemy mogli z łatwością wykorzystać w rożnych pomieszczeniach naszego domu. Drewno i wszystko co z niego wykonane może przydać się więc do wielu celów – tym bardziej, że z łatwością samodzielnie możemy je wykończyć, nadając mu ostateczną formę.