Przesilenie wiosenne – jak go zwalczyć?

Przedwiośnie to czas, który bywa trudny do przetrwania. Jesteśmy zmęczeni długą zimą, ciemnymi popołudniami i brakiem słońca. Nasz organizm zaczyna działać na rezerwie energetycznej i z pewnością dobrze by było mu jakoś pomoc. Jak to zrobić?

Uzupełnij niedobory witamin

Co prawda półki naszych sklepów uginają się pod świeżymi warzywami i owocami, to jednak większość z nas widzi znaczącą różnicę np. pomiędzy pomidorami zimowymi, a tymi letnimi. Co tu dużo mówić, nie smakują tak samo, a ten ich nijaki smak często zniechęca nas do spożywania ich w okresie zimowym. W efekcie nie jemy tak często jak w lecie warzyw i owoców, co może skutkować niedoborami różnych witamin.

W takiej sytuacji mamy do wyboru dwa rozwiązania: zacząć jednak jeść więcej świeżych warzyw i owoców lub sięgnąć po leki na wzmocnienie organizmu. Zawarte w nim składniki pozwolą uzupełnić niedobory witamin i minerałów, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na lepsze samopoczucie.

Ciesz się z życia

Nic tak nie poprawia naszej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, jak pozytywne nastawienie do świata. Badania lekarzy pokazują, że optymiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. Ucz się od nich i staraj się dostrzegać nawet najmniejsze pozytywy. Niech cieszy Cię miłe słowo od partnera, pochwała w pracy czy choćby świecące słońce. Gdy zaczniesz cieszyć się z tych drobiazgów na pewno poczujesz się zdecydowanie lepiej. No to co? Czy już widzisz szklankę do połowy pełną?