Nowoczesne moduły LED

ledy

Spacerując wieczorem ulicami naszych miast, często widzimy niezwykle efektownie oświetlone budynki i zastanawiamy się jak wysokie muszą być tego koszty. Nie muszą one być takie duże, jak nam się wydaje, kiedy zastosujemy jedno z najlepszych źródeł światła, jakim niewątpliwie jest nowoczesna i energooszczędna dioda LED. Mimo że używamy je od niedawna, to już zdobyło sobie liczne grono zadowolonych użytkowników.

Na rynku można spotkać wiele rozwiązań wykorzystujących ten nowy typ oświetlenia, jednak jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najchętniej używanych są moduły LED. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej uniwersalnych źródeł światła, jakie z powodzeniem możemy zastosować nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz, do efektownego oświetlenia ogrodów czy ulic.

Warto zaznaczyć, że moduły LED można bez problemu nabyć w większości sklepów czy marketów z artykułami oświetleniowymi, ale warto wybierać tylko te znanych i renomowanych producentów. Dostępne są w wielu wersjach, od 1 aż do 6-diodowej. Dioda LED, która jest w nie wbudowana, może też różnić się kolorem, barwą światła i oczywiście mocą świecenia. Poszczególne diody są połączone przewodem i zazwyczaj umieszczone w szczelnej obudowie, odpornej na wilgoć i inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Niestraszne im są również uszkodzenia mechaniczne, dlatego właśnie tak chętnie używa się je na zewnątrz, a ponadto do oświetlenia akwariów, a coraz częściej nawet basenów.

Moduły LED to jedno z najbardziej ekonomicznych źródeł światła, ich typowe napięcie zasilania wynosi tylko 12 voltów i charakteryzują się również bardzo długim czasem bezawaryjnej pracy. Kiedy zostaną prawidłowo podłączone i zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, to mogą świecić nawet powyżej 10 lat, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych żarówek lub świetlówek, nawet energooszczędnych.