Czy warto stosować sztuczne drzewa jako dekoracje?

Czy-warto-stosowac-sztuczne-drzewa-jako-dekoracje

Rośliny są bardzo często używane do dekoracji mieszkań, domów i publicznej przestrzeni. Pojawiają się one praktycznie w wielu miejscach, i dają one niepowtarzalny klimat i atmosferę. Jednak utrzymanie prawdziwych drzew i krzewów może być niekiedy dość kłopotliwe, zwłaszcza jeśli będą to jakieś bardziej wymagające gatunki. Trzeba zapewnić odpowiednią wilgotność i temperaturę, regularnie podlewać i nawozić, a dodatkowo chronić przed różnymi chorobami i szkodnikami.

W niektórych miejscach prawdziwe rośliny są wręcz niewskazane, a jednak chciałoby się mieć wokół siebie coś zielonego. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się zamiast prawdziwych drzew na ich sztuczne odpowiedniki, które jak się okazuje mają sporo zalet. Przede wszystkim są bardzo trwałe i wytrzymałe, a dodatkowo odporne na różne niekorzystne czynniki. Rośliny przy nieodpowiedniej temperaturze czy podlewaniu mogą zacząć gorzej wyglądać, a nawet całkowicie uschnąć, ze sztucznymi drzewami i krzewami tego problemu nie ma, bo są one bardzo wytrzymałe.

W przypadku sztucznych drzew nie ma też problemów z koniecznością zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Oczywiście takie rośliny ładniej się prezentują, jak są dobrze oświetlone, ale bez problemów można je postawić w bardziej zacienionych miejscach. Jeszcze do niedawna niektóre sztuczne rośliny nie prezentowały się zbyt ładnie, od razi widać było, że z prawdziwymi mają niewiele wspólnego. Obecnie możliwości produkcji bardzo się rozwinęły, przy budowie sztucznych drzew wykorzystuje się zaawansowane technologie, łącznie z odciskami prawdziwych drzew, więc w wielu przypadkach wyglądają one bardzo realistycznie. Niejednokrotnie aby poznać, że dane drzewo jest sztuczne, to trzeba do niego bardzo blisko podejść, bowiem z daleka nie da się tego jednoznacznie określić.

Sztuczne drzewa są dostępne w ogromnej ilości wzorów, praktycznie każdy gatunek może zostać wykonany na zamówienie klienta. Firmy zajmujące się ich produkcją są bardzo elastyczne, i mogą zrealizować projekty mające nawet kilkanaście metrów wysokości.