Niezwykły sposób na taśmę klejącą, czyli nowoczesne rzeźby

rzeźba z taśmy klejącej

Taśma klejąca jest dostępna w każdym domu, w każdym biurze czy też każdej hurtowni. Sklejanie kartek, wykonywanie prezentów, robienie notatek, zaklejanie kartonów to tylko wybrane czynności, przy których taśma okaże się niezbędna. Czy tylko do takich praktycznych rzeczy przyda się nam właśnie ten produkt? Oczywiście, że nie! Taśma klejąca to również świetny sposób na oryginalne podejście do sztuki nowoczesnej.

Mark Jenkins – kontrowersyjny artysta

Jak dobrze wiadomo, aby zaistnieć w świecie należy się czymś wyróżnić. Współczesną tendencją, która faktycznie się sprawdza jest oczywiście kontrowersja, która zrzesza spore grono przeciwników, jak i zwolenników, którzy robią tak zwany medialny szum wokół konkretnej postaci. Sztuka jest taką dziedziną, w której kontrowersja i czasem działanie pod prąd jest wręcz wskazane, ponieważ świadczy o oryginalności. Amerykanin Mark Jenkins jest świetnym performerem i artystą wizualnym, który odnosi coraz większe sukcesy na całym świecie. Znany jest jako twórca instalacji ulicznych, które wykonane są właśnie z mocnych, przezroczystych taśm do pakowania. Z racji faktu, że performensy te odbywają się na ulicach niezwykle ważne są reakcje przechodniów, które bywają naprawdę różne. Od zachwytu, poprzez niezrozumienie, aż nawet kończąc na przerażeniu, czy nawet obrzydzeniu. Cały pomysł wykonywania rzeźb z taśm klejących powstał w głowie Marka Jenkinsa już w 2003 roku.

rzeźba z taśmy klejącej

żródło : www.techeblog.com/

Domowe DIY

Sztuka związana z tworzeniem unikatowych rzeźb przy użyciu taśmy klejącej osiągnęła już taki pułap popularności, że na całym świecie organizowane zaczęły być warsztaty z wykonywania takich dzieł właśnie. Moda dotarła nawet do Polski i śmiało można skorzystać z bezpłatnych lub też odpłatnych warsztatów. Nie oznacza to jednak, że jedynie po odpowiednim kursie i przygotowaniu można starać się tworzyć własne rzeźby na styl tych autorstwa Jenkinsa. Wystarczy odrobina wyobraźni, kilka rolek mocnej, porządnej, przemysłowej taśmy przezroczystej by móc zobrazować coś naprawdę niepowtarzalnego. Nikt nie każe od razu tworzyć ogromnych gabarytowo i wymiarowo dzieł, wystarczy zacząć od czegoś naprawdę niewielkiego, co nie jest bardzo wymagające.

Taśma klejąca to niby prosta i tylko praktyczna rzecz, która przydać się może jedynie w wybranych sytuacjach i przeznaczona jest do konkretnych działań. A jednak nie – taśma klejąca również może być podstawą do zrobienia czegoś oryginalnego i totalnie swojego. Nie czekaj i już teraz zaopatrz się w taśmę i postaraj się stworzyć własne dzieło.

Autor: protape.pl