Odzież zimowa dla myśliwych.

Dobranie odpowiedniej odzieży zimowej dla myśliwego to wcale nie jest taka prosta sprawa, jakby się mogło pozornie wydawać. Chodzi tutaj bowiem nie tylko o kwestię zapewnienia sobie odpowiednio dobrego poziomu komfortu termicznego, ale także o to, aby odzież nie krępowała ruchów myśliwego. Musi to więc być odzież nie tylko ciepła, wiatroszczelna i wodoodporna, ale także niezbyt gruba, aby zapewnić komfortowe poruszanie się w trakcie polowania. Dlatego też, w tej kwestii powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby odzież myśliwska na sezon zimowy raczej spełniała te wymagania, a to będzie nieść za sobą konieczność szukania jej u najlepszych producentów, takich jak chociażby skandynawscy, wiodący na rynku producenci, czyli firmy Harkila oraz Fjall Raven.

Podstawa odzieży zimowej dla myśliwych.

Dobierając odpowiednią odzież zimową dla myśliwych, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestię tego, iż istotną rolę odgrywać będzie każdy jej element. Począwszy od dobrej bielizny termicznej a skończywszy na polarach i kurtkach. Im lepszy poziom jakościowy zastosowanej przez nas bielizny termicznej, tym cieńsza będzie mogła być kurtka myśliwska. Oczywiście musimy w dalszym ciągu pamiętać, aby wybierać tylko takie kurtki dla myśliwych, które będą spełniać podstawowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości, oraz będą charakteryzować się stosunkowo niskim poziomem przenikalności ciepła, a co za tym idzie, będą wystarczająco ciepłe aby radzić sobie nawet w największe mrozy. Wspominaliśmy tutaj o firmach takich jak, Fjall Raven, czy też Harkila. Ich kurtki dla myśliwych będą w tym przypadku zdecydowanie najlepsze, przede wszystkim ze względu na fakt, iż warunki zimowe panujące na półwyspie skandynawskim należą do zdecydowanie najtrudniejszych, a co za tym idzie, jeśli kurtki te sprawdzają się w tamtych warunkach, to w naszych już z cała pewnością nie będziemy mieć powodu do jakichkolwiek obaw.

Każdy element odzieży zimowej jest bardzo istotny.

Warto tutaj pamiętać także o tym, iż lepiej mieć na sobie kilka cienkich elementów odzieży, niż jedną grubą kurtkę. Chodzi nam przede wszystkim o to, iż warunki w sezonie zimowym bywają różne. Raz są trudniejsze a raz nieco przyjemniejsze. Warto więc mieć na sobie dobrą koszulę termiczną, bluzę z długim rękawem, dobry jakościowo polar myśliwski a na to wszystko solidną i ciepła kurtkę dla myśliwych. Pozwoli nam to na dość swobodne dobieranie poszczególnych elementów w zależności od aktualnie panujących w lesie warunków. W przypadku nieco cieplejszych dni, będziemy mogli zdjąć kurtkę lub polar i czuć się jeszcze swobodniej, zachowując jednocześnie w dalszym ciągu odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego. Jednym słowem ubierać się należy na standardowy sposób na cebulkę, co pozwala zawsze w razie konieczności dopasować się do szybko zmieniających się warunków pogodowych.