Kitesurfingowy zawrót głowy

Wszystkie prognozy wskazują na to, że już niebawem będziemy mogli na dobre pożegnać się ze śniegiem i mrozami, bowiem dodatnie temperatury i słoneczna pogoda w całym kraju napawają nas sporym optymizmem. Biura podróży również powoli przechodzą do ofensywy, przygotowując pierwsze wakacyjne oferty dla dzieciaków i dorosłych.

Wskaźniki trendów turystycznych nie zmieniły się zbytnio od ostatniego sezonu i ku uciesze wielu osób najpopularniejsze wakacje to wciąż te, które stawiają na aktywny sportowy wypoczynek.

 

Dużą popularnością dlatego cieszą się między innymi obozy kajakowe, wyprawy górskie oraz sporty wodne, takie jak windsurfing i kitesurfing.

Gdzie zatem warto wybrać się na sportowe wakacje w Polsce żeby dobrze spędzić czas, odpocząć i poznać nowych ciekawych ludzi.

Windsurfing Jastarnia

Jastarnia to bezapelacyjnie stolica polskiego windsurfingu i przekonać można się o tym zwiedzając popularne spoty windsurfingowe na plażach. Grupy windsurferów w różnym wieku każdego roku zjeżdżają do Jastarni, aby nauczyć się lub doszlifować swoje windsurfingowe umiejętności.

Również szkoły windsurfingowe coraz częściej decydują się na otwarcie swoich placówek właśnie w Jastarni, bowiem dzięki odpowiedniej lokalizacji zawsze mogą liczyć na tłumy spragnionych sportowej rozrywki turystów.

Kitesurfing Hel

Nieco dalej od Jastarni z roku na rok rozrasta się również polska stolica kitesurfingu, która znajduje się na Helu. To właśnie tam udają się grupy osób, które chcą spróbować czegoś nowego w swoim życiu i które nie boją się surfowania z ogromnym latawcem przyczepionym do trapezu.

Kitesurfing to sport niezaprzeczalnie widowiskowy, dlatego widok dziesiątek kolorowych latawców latających po Bałtyku może nie tylko zachwycać, ale i wywoływać chęć spróbowania swoich sił w tym specyficznym sporcie. Dla takich właśnie ludzi Hel ma przygotowane oferty i kursy kitesurfingowe.