Czas aktywnych wakacji

Pogoda za oknami z dnia na dzień staje się coraz przyjemniejsza, a to pierwszy najważniejszy znak tego, że wielkimi krokami zbliża się wiosna i już na dobre będziemy mogli pożegnać się z naszą zimową odzieżą i obuwiem.

Jest to również czas, w którym szczególnie aktywnie poszukujemy najlepszej oferty wakacyjnych wyjazdów, bowiem zamówienia przedsezonowe są z reguły znacznie tańsze od tych składanych w czasie, kiedy popyt turystyczny jest największy.

Z ostatnich badań wynika również, że coraz więcej polaków rezygnuje z tradycyjnej formy wypoczynku, który do tej pory był jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu za granicą, czyli wylegiwania się na plażach czy przy hotelowych basenach. Dziś prym wiodą wczasy nastawione na aktywny sportowy wypoczynek, zatem przyjrzyjmy się dokładnie, gdzie Polacy spędzają swoje urlopy.

Windsurfing Egipt

To jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, która z roku na rok cały czas zyskuje na popularności. Polacy zakochali się w sportach wodnych, dlatego możliwość wypoczynku na windsurfingu przy nieskazitelnym egipskim niebie, błękitnym morzu i piaszczystych plażach jest jednym z najbardziej obleganych kierunków wczasowych.

Kitesurfing wyjazdy

Inną dyscypliną sportów wodnych, która przyciąga uwagę polskich turystów jest kitesurfing. Wyjazdy na kite-wakacje są trochę mniej popularne, jednak niczym nie ustępują najbardziej obleganym turnusom wakacyjnych wojaży. Kitesurfing to niewątpliwie dyscyplina sportu bardzo widowiskowa, dlatego wiele biur podróży stale poszerza swoje oferty o wyjazdy nastawione właśnie na taki rodzaj aktywnego wypoczynku.

Trendy turystyczne niewątpliwie ulegają zmianom, jednak wszystko wskazuje na to, że są to dobre dla nas zmiany, bowiem aktywny wypoczynek na kitesurfingu i windsurfingu to połączenie niemal idealne.