Dania weselne na każdy gust

dania weselneOd realizacji dobrego wesela zależy wiele czynników. Najbardziej oczywistym jest kuchnia. Tą wybrać musimy odpowiednio do gustów większości gości. Przeważnie powołujemy się na standardowe, sprawdzone przepisy, które już wielokrotnie okazały się najlepsze. Zawsze jednak możemy zaryzykować i pokusić się o wprowadzenie dań, które są nowością na weselnych stołach. Pamiętać trzeba, że ich wykonanie powinniśmy zlecić jedynie doświadczonym w danej kuchni kucharzom. Jeżeli wcześniej nie gotowali takich potraw to lepiej zrezygnować z podawania tego jako obiad weselny.

Na początek warto jest uzgodnić menu z domem weselnym. Coraz częściej sale oferują parę zestawów menu, które różnią się zarówno ceną, jak i potrawami. Te różnice wynikają z rodzaju składników, których się używa. Oczywiste, że te bardziej wyszukane odbiją się na kosztach. Zakres cen to przeważnie od 160 do 230 złotych od talerzyka. Dodatkowo wybieramy ciasta, napoje i w zależności od potrzeb stół wiejski czy ze słodyczami.

Mówiąc o konkretnych daniach to na początek te ciepłe. Przeważnie sala weselna podaje rosół, borowikową i flaki. Dla wymagających żurek w chlebku albo zupa orkiszowa. Potem kolej na danie główne, które przeważnie zawiera mięso. To możemy wybrać spośród schabu, mielonego czy kurczaka. Do tego ziemniaki z wody lub pieczone i obowiązkowo surówka. Wiosenna, z czerwonej kapusty czy grecka to już zależy od nas. Na deser warto zastanowić się nad lodami lub ciastem.

Między kolejnymi daniami przyjęło się podawanie przystawek na zimno. Tutaj znaleźć można śledzia, jajka w sosie tatarskim, schaby w galarecie czy chociażby łososia wędzonego. Obok ustawiamy sałatki węgierską, meksykańską albo jarzynową. Taki zestaw zaspokoi większy głód miedzy wydawaniem ciepłych dań. Wesele nie może obyć się oczywiście bez mocniejszych trunków. Obok tradycyjnej czystej wódki coraz większą popularność zyskują drinki serwowane przez profesjonalnych barmanów. Dodatkowymi atrakcjami są pokazy barmańskie flar, które z pewnością zaskoczą każdego gościa weselnego.

Na koniec warto wspomnieć, że oprócz jedzenia potrzebna jest też dobra zabawa a tą zapewni tylko dobry zespól weselny. Obecnie można ich znaleźć wiele na rynku, ale warto wcześniej sprawdzić ich próbki dostępne w internecie. Dzięki temu będziemy pewni, że dokonamy słusznego wyboru i nasze wesele spodoba się nie tylko nam, ale i wszystkim gościom.

Więcej na: obiad-weselny-warszawa.pl – obiad weselny Warszawa.