Jak przygotować dekoracje ślubne samemu?

Narzeczeni przed ślubem mają mnóstwo obowiązków. Wśród wszystkich przygotowań do ślubu powinno znaleźć się odrobinę czasu na ozdobienie uroczystości ślubnej. Zatem w jaki sposób przygotować piękne dekoracje ślubne, weselne i dekoracje samochodu do ślubu? Ten poradnik powinien rozwiać Twoje wątpliwości.

W takim razie od czego zacząć projektowanie dekoracji ślubnych ? Otóż po pierwsze trzeba zobaczyć miejsca które się będzie dekorowało. Dekoracje ślubne zaczynamy od kościoła. We wnętrzu kościoła należy ocenić ilość miejsca wolnego na aranżacje kwiatowe. Jest to o tyle istotne że dekoracje ślubne muszą być proporcjonalne do otoczenia, czyli jeśli dekorujesz duży kościół w mieście gdzie ilość wolnego miejsca jest ogromna, to możesz sobie pozwolić na wysokie i obfite dekoracje ślubne. Jeśli zaprojektujesz je za małe wtedy nikt ich nie dostrzeże, można by rzec że znikną w ogromie wolnego miejsca w środku kościoła. Jeśli jesteśmy przy aranżacjach kwiatowych to warto wspomnieć, że obecna moda nakazuje wyłącznie żywe kwiaty. Sztuczne dekoracje ślubne zupełnie nie są już wykorzystywane.

Dekoracje ślubne

Gdy jesteś w kościele zwróć uwagę na kolory otoczenia, bowiem będzie trzeba je wziąć pod uwagę podczas przygotowań. Te kolory oraz barwy z sali weselnej oraz samochodu i uroda Panny Młodej będą głównymi czynnikami wpływającymi na jego wybór. Ten kolor ma być dominującym, czyli pojawić się wszędzie gdzie są dekoracje ślubne. Zwróć uwagę, że kolorystyka na jaką się zdecydujesz musi pasować do wszystkich tych elementów.
Do tego wszystkiego powinnaś pamiętać, że dekoracje ślubne wymagają jednolitości pod względem tematyki. Chodzi dokładnie o to by wszystkie części dekoracji ślubnych były podporządkowane jednemu przewodniemu tematowi, stylizacji.