5 przedmiotów, które odmienią Twoją sypialnię

Zastanawiałeś się dlaczego Twoja sypialnia nie skłania Cię do długiego, relaksującego wypoczynku? Czegoś w niej brakuje? A może zabrakło Ci trochę inwencji twórczej, by postarać się wypełnić jej wnętrze ciekawymi dodatkami i dodać jej indywidualnego wyrazu?

Sypialnia to chyba najbardziej intymne miejsce w całym, naszym domu. Trudno byłoby nie zadbać o nastrój w niej panujący. Jeśli zależy Ci na tym, aby czuć się w niej komfortowo, aby zaznać prawdziwego relaksu, koniecznie skup się na jej prawidłowej aranżacji.

Oto 5 przedmiotów, które wpłyną bardzo pozytywnie na odbiór tego, ważnego dla nas miejsca:

Ramki do zdjęć – fotografie to bardzo oryginalny sposób na dekorację wnętrza, zwłaszcza jeśli ich wypełnieniem są wspaniałe fotografie, wykonane przez nas. Wspomnienie najwspanialszych chwil z naszego życia. Pamięć o wakacjach, tych bardzo egzotycznych oraz tych, spędzonych całkiem niedawno w okolicy naszej miejscowości. Nieważne. Zdjęcia, to coś naszego, coś z czym się utożsamiamy. Warto wywołać chociaż kilka sztuk fotografii, aby móc pochwalić się nimi na ścianie swojego pokoju.

Ramka do zdjęcia może mieć różną formę. Od tej bardzo prostej, po bardziej wyszukaną. Możemy ją przyozdobić samodzielnie. Najlepiej w zgodzie ze swoimi poglądami na temat aranżacji.

Dywan – czy wyobrażasz sobie poranki, kiedy wstajesz i stąpasz po zimnej, drewnianej podłodze? One nie mogą być udane. Aby nieco ocieplić rzeczywistość zdecyduj się na jakiś miły, miękki i wykonany z delikatnych tkanin dywan. Idealnie sprawdzają się tutaj charakterystyczne długowłose piękności. Nie widać na nim drobnych okruszków i są niezwykle estetyczne. Takie dywan będzie wspaniałą dekoracją sypialni i ciepłym przyjacielem dla naszych stóp.

Dekoracja łóżka – sypialniane łoże, to nie tylko pościel z satyny 160 x 200 w kwiatki i poduszki. To przede wszystkim także narzuta oraz kocyk. Zadbaj, aby Twoje łóżko wyglądało czysto, schludnie i po prostu ładnie. Dzięki temu, sypialnia będzie wyglądała na zadbaną, a Twój sen stanie się zdecydowanie przyjemniejszy.

Kwiaty – w sypialni również powinny znaleźć się jakieś roślinki. Może niekoniecznie w takiej liczbie, jak w salonie. Ale weźmy pod uwagę obecność chociaż jednego, dwóch żywych kwiatów. Te, jak żadne inne dekoracje wpływają pozytywnie na dane wnętrze. Sprawią, że poczujemy się bliżej natury. Uspokoją nas i wyciszą.

Okno – element, który spośród wszystkich, chyba najmocniej wpływa na odbiór wnętrza. W sypialni warto pokusić się o zawieszenie dekoracyjnych kotar, które pozwolą nam nieco przysłonić mocne promienie słońca wpadające przez przeszklone ramy okienne. Kotary, mogą mieć dowolne wzory lub być po prostu gładkie. Oprócz samego wzornictwa liczy się również sposób ich zawieszenia. Im ten będzie dokładniejszy i bardziej wymagający naszej inwencji twórczej, tym lepiej.

Zdjęcie: foter.com