Zorganizować ślub marzeń…

Nie jest to prosta sprawa, a przed takim zadaniem stoi wiele par. Po zaręczynach przychodzi czas na plany dotyczące ślubu i zaczyna się cała „spirala”. Moc załatwień, papierków, bieganiny, decyzji, stresów, to taki skrót tego, co nas czeka. Nie chcę nikogo zniechęcać, lecz pragnę ostrzec i radzę się przygotować na wielką przeprawę. Nie będzie różowo, chwilami może być nawet dramatycznie. Aby nie spotkał nas najczarniejszy scenariusz, pospieszmy się z decyzjami i „ogarniajmy” ten temat jak najszybciej. Sporządzajmy plany i notatki ze spisem rzeczy, jakie będziemy potrzebować i o jakich sprawach musimy pamiętać. Takie zapiski to skarb, gdy w „gorączce sobotniej nocy” będziemy zachowywać się irracjonalnie. Internet także może się okazać naszym bezcennym przewodnikiem po tej trudnej drodze. Pierwsze kroki, jakie wykonamy, powinny być skierowane do księdza w celu ustalenia daty ślubu. Po tej kwestii, przychodzi czas na wybranie naszej garderoby na ten dzień, mam na myśli zarówno sukni ślubnej dla panny młodej, jak i garnituru dla pana młodego. Następnie dokonujemy decyzji jaki kolor będzie dominował w wystroju tego dnia. Szukamy sukien w tym kolorze dla naszych druhen, bukietów, załatwiamy wystrój kościoła.

Zorganizować wesele…

impreza ślubna

Na wstępie powinniśmy zająć się liczeniem gości, jakich mamy w planach zaprosić. Tej czynności nie możemy „przeskoczyć”, ta wiedza pozwoli nam zarezerwować odpowiednią wielkościową salę na nasze wesele. Koszmarem byłaby za mała sala i przepychający się goście, którzy nie mieszczą się i narzekają na brak komfortu. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, dlatego przyłóżmy się w tej kwestii. Kolejna na horyzoncie pojawia się sprawa kateringu i menu na nasze przyjęcie. Jeśli odpowiada nam jedzenie serwowane w naszym lokalu, to oszczędzi nam to poszukiwań firmy kateringowej. Dobieramy menu, które będzie każdemu odpowiadało i smakowało, wszelkie nowości i eksperymenty mogą być niezaakceptowane przez naszych gości. Oprawa muzyczna to następna decyzja do podjęcia i kolejny dylemat. Musimy wybrać pomiędzy zespołem a Dj’em. Naszym obowiązkiem jest zagwarantować gościom szampańską zabawę i rozliczne zabawy.

Fotograf w naszym dniu

Najlepsza i najbardziej pomocna w tej kwestii okazuje się wyszukiwarka Google, która w 100% trafia w nasze potrzeby i oczekiwania. Wystarczy, że wpiszemy słowa >fotografia ślubna Kraków< i oczom naszym ukazuje się szereg informacji z tej dziedziny. Nasza rola to wszystko przejrzeć i zdecydować się na jednego fachowca.

Fotografia slubna

Zdjęcie wykonane w Kielcach przez fotografa – Łukasza Ostrowskiego.