Ślub i fotografia ślubna

Ślub jest niesłychanie ważnym wydarzeniem w życiu każdego dorosłego człowieka, wiele ludzi wypiera się że to nie jest nic takiego ale osobiście znam kilka takich osób które twierdziły podobnie a kiedy przyszło co do czego to stres zjadał ich niemiłosiernie. Ślub to nie tylko sama uroczystość i składa się na nią bardzo wiele czynników np. wesele(według wielu najważniejsza), sprawy organizacyjne, zapowiedzi i masa innych niezbędnych rzeczy które trzeba zrobić nie ważne jak bardzo się tego nie lubi. Ja postaram się opisać jedno z ważniejszych rzeczy w tym całym zamęcie czyli robienie ślubnych zdjęć.

W dzisiejszych czasach standardem jest robienie sobie przedślubnych zdjęć zdarzają się bardzo oryginalne pomysły chodź najczęściej są to standardowe zdjęcia w plenerze przy akompaniamencie w szczególności zielonej roślinności. Osobiście kilka razy słyszałem historię o tym jak pary robiły sobie zdjęcia podczas skoku ze spadochronu czy też w podwodnym akwarium wśród różnego rodzaju ryb. Są to bardzo niespotykane metody uwiecznienia swojego ślubu i za razem bardzo ekscytujące, czegoś takiego nie zapomina się i jest swojego rodzaju pamiątka na całe życie. Oczywiście nie każde studio fotograficzne proponuje takiego rodzaju usługi, mało który fotograf jest w stanie aż tak się poświęcić skacząc ze spadochronu.  Jednocześnie warto przyznać, że konkurencja w tym fachu jest bardzo ale to bardzo duża wystarczy wpisać w Google taką frazę jak: ”fotograf ślubny Warszawa” a wyskoczy nam mnóstwo wyników włącznie z reklamami. W takim wypadku powstaje pytanie który fotograf jest najlepszy. Tak naprawdę nie ma na to recepty i ciężko jest znaleźć w obiektywny sposób najbardziej uzdolnionego i jednocześnie taniego fotografa, jedną z ważnych rzeczy w takim wypadku może być port folio, jeśli fotograf może pochwalić się dużą liczbą ciekawych fotografii oznacza to, że jest kreatywny i potrafi zadbać o klienta. Inną możliwością na zrobienie sobie zdjęć ślubnych jest poproszenie kogoś np. jakiegoś znajomego który zna się na sprzęcie fotograficznym o zrobienie nam zdjęć. Zdjęcia może nie będą tak dobrej jakości jakby to robił profesjonalista ale w dzisiejszych czasach jest coraz więcej ludzi znających się na obsłudze lustrzanek i może tak dobrze się składa, że taką osobę właśnie znamy.

Podsumowując  warto jest uwiecznić  siebie na zdjęciach ślubnych aby później mieć co wspominać i cieszyć się z tych wspaniałych chwil w naszym życiu. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to poszukajcie w Internecie popytajcie znajomych może oni będą potrafili wam przekazać moc płynącą ze zdjęć.