Zagrożenia w trakcie polowania i metody ich neutralizacji.

Jednym z najważniejszych zadań myśliwego, jeszcze przed wyjściem na polowanie, jest skuteczne zneutralizowanie pojawiających się trakcie polowań zagrożeń. Chodzi tutaj głównie o kwestie związane z wszelkiego rodzaju skaleczeniami, zadrapaniami czy też skręceniami stawów. Niemniej jednak bardzo istotnym zagrożeniem, które potrafi z miłego wyjścia do lasu uczynić istne piekło, są w sezonie letnim komary. Insekty te, są prawdziwą zmorą nie tylko dla myśliwych, ale także wędkarzy, grzybiarzy czy też nawet turystów, że już nawet nie wspomnimy o tym, jak bardzo potrafią uprzykrzyć nam zwykłe grillowanie w ogródku. Aby jednak skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, wystarczy wykorzystać nowoczesny odstraszasz insektów Thermacell, który charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności.

Działanie odstraszacza Thermacell.

Samo działanie tego typu urządzenia jest wręcz banalnie proste. Po jego uruchomieniu wydzielany jest zapach bardzo nieprzyjemny dla komarów oraz innych insektów, jak na przykład kleszcze. Po uruchomieniu urządzenia, w delikatny sposób, poprzez płomień butanowy, podgrzewana jest nasączona mata, w wyniku czego do otoczenia uwalnia się aktywny środek d-alertyne. Jest to zapach nieprzyjemny dla komarów i innych insektów, a w naturze można go spotkać na przykład w chryzantemach. Bardzo ważną kwestią jest to, iż jest on w pełni bezpieczny dla alergików i środowiska. Posiada atest Agencji Ochrony Środowiska USA, co potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania. Dostarczone wraz z urządzeniem wkłady wystarczają na około 12 godzin pracy. Oczywiście możemy zawsze dokupić dodatkowy wkład do odstraszacza Thermacell, którego koszt nie jest niczym nadzwyczajnym. Samo urządzenie z wkładem na 12 godzin pracy kupimy już za 159 PLN. Dodatkowy wkład do odstraszacza Thermacell to koszt 39 PLN za kolejne wkłady na 12 godzin, lub 119 PLN za wkłady na 48 godzin.
Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w specjalną kaburę, która umożliwia nam przytroczenie urządzenie do paska. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić sobie ochronę przed komarami i kleszczami, nawet podczas przemieszczania się przez lasy. Sama kabura sprzedawana jest w dwóch wersjach kolorystycznych, w cenie 59 i 69 PLN.

Dodatkowe formy zabezpieczenia przed insektami.

Oczywiście sam odstraszacz Thermacell będzie gwarantować nam wysoki, 96% poziom ochrony przed insektami, co jednak nie znaczy, iż możemy całkowicie o nich zapomnieć. Bardzo dobrym uzupełnieniem będą tutaj koszule myśliwskie, które nie pozwolą aby komary nas pogryzły. W końcu zawsze istnieje szansa, że jakieś komary przedostaną się przez strefę ochronną i będą chciały nas pogryźć. W takich okolicznościach, odpowiednia odzież, powinna być kolejnym poziomem zabezpieczenia przed komarami. Dobre koszule myśliwskie będą na tyle zwiewne, a jednocześnie twarde, iż komary nie będą w stanie po prostu się przebić.