Wysokowydajne agregaty pompowe.

wysokowydajne agregaty pompowe Victor

Nowoczesne i wysokowydajne agregaty pompowe, znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie w wielu przypadkach. Przede wszystkim, trafiają one na wyposażenie jednostek straży pożarnej (z certyfikatem CNBOP-PIB), oraz do przedsiębiorstw budowlanych. Tego typu samozasysające jednostki sprawdzają się na przykład przy odwadnianiu technologią igłofiltrową. Pompy pozostałe zaś, mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy odwadnianiu powierzchniowych w budownictwie. Warto więc sprawdzić, czy wysokowydajne agregaty pompowe, będą dobrym rozwiązaniem w konkretnym przypadku. Może się bowiem okazać, iż jest to strzelanie z armaty do komara.

Które, wysokowydajne agregaty pompowe, sprawdzą się w zastosowaniach budowlanych?

Przede wszystkim, należy tutaj więc określić, które, wysokowydajne agregaty pompowe, będą nadawały się do zastosowania w przedsiębiorstwach budowlanych. Oczywiście, możemy powiedzieć, iż są to wszystkie urządzenia z tej serii. Jednakże, zakup agregatu na przyczepie z homologacją oraz z certyfikatem CNBOP-PIB (Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy), byłoby nadmiernym wydawaniem pieniędzy. W takich bowiem przypadkach nie potrzebujemy tego typu certyfikatów oraz przyczepy z homologacją. Transport pompy możemy bowiem realizować na inne sposoby.

Dla firm budowlanych sprawdzą się więc przede wszystkim wysokowydajne agregaty pompowe na kołach bez homologacji. Dzięki temu, będzie możliwe ich skuteczne transportowanie z jednego miejsca zastosowania do innego. Dodatkowo, będzie możliwe łatwe transportowanie agregatu pomiędzy różnymi budowami.

Wydajność agregatów.

Jak sama nazwa wskazuje, wysokowydajne agregaty pompowe, powinny charakteryzować się wysokim zakresem wydajności. W tym przypadku jest tak rzeczywiście, bowiem najbardziej popularne w tym zakresie, pompy dostarczane przez firmę Victor Pumps, charakteryzują się wydajnością na poziomie od 4500 l/min, co daje nam od 270 m3/godz. wzwyż. Jest to bardzo duża wydajność, pozwalająca na skuteczną prace przy odwadnianiu dużych zbiorników wodnych. Zdecydowanie za duża, aby wykorzystywać ją przy odwadnianiu zalanych wykopów budowlanych. W takich przypadkach, wystarczające będą klasyczne pompy zatapialne.

Możemy więc powiedzieć, iż tego typu pompy do wody zanieczyszczonej wysokiej wydajności będą sprawdzać się raczej w dużych przedsiębiorstwach budowlanych, zajmujących się poważniejszymi realizacjami. Klasyczne, niewielkie firmy budowlane, raczej nie powinny się tego typu sprzętem interesować. Jest to po prosty zbyt kosztowne i nazbyt zaawansowane rozwiązanie w stosunku do ich potrzeb.

Podsumowanie.

W każdym jednak razie, wysokowydajne agregaty pompowe, pozwalają na osiągnięcie wielu różnych możliwości w zakresie prac związanych z odwadnianiem, czy też usuwaniem skutków powodzi. Mogą one być także wykorzystywane przez jednostki straży pożarnej podczas akcji gaśniczych, w przypadku pożarów lasów, gdzie należy wodę na bieżąco dostarczać ze zlokalizowanych w pobliżu zbiorników bądź też cieków wodnych. Dobre a przede wszystkim wysokowydajne agregaty pompowe, w takich sytuacjach, będą sprawdzać się wyjątkowo dobrze.