Wszyscy się ubezpieczamy

Wszyscy mamy świadomość tego, jakie niekiedy niespodzianki, w tym negatywnym tego słowa znaczeniu, potrafi nam płatać życie. I mowa tu już nie tylko o tych najbardziej przykrych zdarzeniach, ale mowa o różnych innych wypadkach, które mają niemałe znaczenie na to, co dzieje się w naszym życiu i na to, jakie w związku z tym ponosimy koszty. Dlatego właśnie tak ważne jest to, żeby się ubezpieczyć. Ubezpieczamy się już od najmłodszych lat, bo nawet w szkołach dzieci płacą ubezpieczenie po to, by w razie złamania ręki, nogi czy zwichnięcia kostki na przerwie albo lekcji wychowania fizycznego otrzymać rekompensatę w postaci środków finansowych. Ubezpieczamy się w pracy i wykupujemy też ubezpieczenie na życie. Ubezpieczać się muszą także rolnicy, z tym, ze w ich przypadku „muszą” to bardzo trafne słowo, ponieważ nie mają oni wyboru i ich wykup ubezpieczenia jest uregulowany prawnie.

Rolnik musi być ubezpieczony

Rolnik nie ma wyboru i nawet, jeśli nie chce się ubezpieczać, bo jest optymistą i szczerze wierzy w to, że jego i jemu gospodarstwu rolnemu nic się złego nie przytrafi, to jednak w przepisach dotyczących ubezpieczeń rolników ściśle określony jest obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC dla rolników. Jeszcze jakiś czas temu nie było takiego obowiązku, ale z racji tego, że wówczas rolnik mądry był najczęściej dopiero po szkodzie dochodząc rekompensaty, która tak naprawdę mu się nie należała, wprowadzono obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. OC nie jest jedynym ubezpieczeniem obowiązkowym dla rolnika. Musi on również wykupić ubezpieczenie obejmujące wszystkie budynki rolne mieszczące się w jego gospodarstwie po to, by w razie jakichkolwiek zdarzeń losowych mających niekorzystne skutki na wspomniane obiekty również móc ubiegać się o odszkodowanie. Często zdarza się, że silne nawałnice czy pożar zajmie budynki rolne i wówczas rolnik na pewno straciłby wiele nie mając wykupionego ubezpieczenia. Na całe szczęście zdecydowana większość rolników przestrzega przepisów i wykupuje ubezpieczenia tak, jak jest to określone w prawie.

Ubezpieczenie tak, ale w korzystnej cenie

Nikt nie chce wykupować jednak zbyt drogiego ubezpieczenia i jest to całkowicie zrozumiałe. Ubezpieczenie w korzystnej cenie? Zdecydowanie tak. Natomiast jeśli ubezpieczenie jest zbyt kosztowne, to rolnicy zazwyczaj płacą je z ciężkim sercem. Dlatego warto odwiedzić portal moja polisa, aby dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie jest dla rolnika najbardziej korzystne. Na stronie moja polisa znajduje się porównywarka ubezpieczeń dla rolników i dzięki niej można znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie odnalezione w porównywarce na podstawie wprowadzonych przez rolnika indywidualnych danych. Moja polisa to strona dla rolników, którzy nie chcą na ubezpieczeniu przepłacić, a raczej chcą zakupić ubezpieczenie na tak korzystnych warunkach, jakie tylko są dostępne i jakie są aktualnie możliwe.

.