Przestronna i elegancka łazienka retro

Chcąc urządzić naszą łazienkę na styl retro musimy zdawać sobie sprawę, że będzie nas to słono kosztowało. Niestety, jest to głównie przyjemność na kieszeń ludzi zamożnych. Przedmioty powszechnie używane w łazience są kilkunasto krotnie tańsze od tych stosowanych w stylu retro. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, surowce, z których towary są typowe dla stylu retro, to przede wszystkim bardzo drogi mosiądz, miedź oraz brąz.

Dodatkowo idealna łazienka retro wiąże się również z dużą przestrzenią, czyli nie urządzimy łazienki w tym stylu na powierzchni na przykład ośmiu metrów kwadratowych, a takiej wielkości przeważnie są nasze łazienki. Biorąc się za urządzanie łazienki w stylu retro powinniśmy dysponować powierzchnią przynajmniej około piętnastu metrów kwadratowych. Tylko taka powierzchnia gwarantuje nam idealną przestrzeń jaką cechuje styl retro.

Teraz trochę o tym co powinno znaleźć się w takiej łazience. Jeśli chcemy mniej więcej oszacować koszty, to najlepszym sposobem będzie wybranie się do sklepu lub przejrzenie cen w sklepach internetowych. Na pierwszy ogień powinny pójść wanny miedziane. Jest to można powiedzieć główny wyznacznik łazienki retro. Ceny za dobre wanny miedziane wahają się w okolicach dwudziestu, dwudziestu pięciu tysięcy złotych i jest to najdroższy zakup do naszej łazienki.

Co jeszcze oprócz wanny miedzianej? Trzeba również obejrzeć umywalki miedziane, baterie mosiężne czy dekory miedziane ścienne. To podstawowe wyposażenie w stylu retro. Mając je już zakupione czas rozejrzeć się za dodatkowym wyposażeniem. Tutaj powinny nas zainteresować na przykład lampy z brązu, lustro najlepiej także z tego właśnie stopu oraz takie mniej istotne przedmioty jak klamki czy uchwyty na przykład mosiężne.