Ślub w obiektywie, czyli fotografia ślubna

Dzień ślubu to dla wszystkich narzeczonych dzień wyjątkowy. Można nawet powiedzieć, iż jest on szczególnie ważny dla kobiet, które już będąc małymi dziewczynkami, wyobrażały go sobie. Czekały z niecierpliwością na te chwile, kiedy to one będą głównymi gwiazdami i wszystkie oczy zwrócone będą tylko na nie. W tym dniu, wszystko musi być dokładnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Aby wszystko to zostało nam na dłużej w pamięci, konieczne jest zatrudnienie fotografa, który uwieczni, te jedne z najpiękniejszych chwil w życiu.

Fotografia ślubna, to bardzo dochodowy biznes, bo pracujemy tak naprawdę, tylko na siebie. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy to wesel jest najwięcej. Fotografów też jest coraz więcej. Jednak tylko nielicznym udaje się ukończyć profesjonalny kurs fotograficzny, czy nawet szkołę o tej specjalizacji. Dzięki temu, mogą zdobyć „licencję” na fotografowanie i poza swoimi najlepszymi rekomendacjami, jakimi są wykonane zdjęcia, mieć też bardziej legalne pozwolenie na swój zawód.

Fotografia bowiem, to sztuka. Sztuka uchwycenia najlepszych momentów, praktycznie w ułamku sekundy. Trzeba mieć niezwykłą wyobraźnię, aby zrobić takie zdjęcie, którego obraz, dokładnie zaplanowaliśmy sobie wcześniej w głowie. Jest to szczególnie ważne w fotografii ślubnej. Może się wydawać, że każda ceremonia ma taki sam scenariusz. Po części na pewno tak, ale na każdej z nich dzieje się tak wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji, że każdy z nich wart jest, jak najlepszego sfotografowania.

W fotografii ślubnej, przede wszystkim, ważne jest, aby cały czas towarzyszyć Młodej Parze i spełniać każde ich życzenie. W końcu to ich dzień i to właśnie oni powinni decydować o wszystkim. Nie zapominać należy także o gościach, bez których niemożliwe byłoby wyprawienie przyjęcia weselnego. Tworzą oni bowiem, odpowiedni klimat i atmosferę oraz są świadkami zawarcia nowego związku małżeńskiego. Szczególnie istotne są ujęcia w tańcu, jaki towarzyszy zabawie weselnej. Ujęciom takim, towarzyszy ruch, który jest trudny do uchwycenia i dlatego wymaga od każdego fotografa niezwykłych umiejętności i doskonałego opanowania swojego aparatu.

Zwróćmy uwagę, że u dobrego fotografa, jak tego www.slawekstelmach.com fotografia ślubna, Tarnów, Nowy Sącz czy Bochnia, to w tych miastach działa on najczęściej, jest tak oblegana, że niekiedy ciężko o termin. Zresztą obecnie fotografia ślubna jest tak bardzo popularnym tematem, iż powstają o niej nawet programy telewizyjne, w których biorą udział znane osobistości. Przykładem jest program telewizji Polsat Cafe, „Ach, co to był za ślub!”. W rolę fotografa ślubnego, który odwiedza Pary Młode w dniu ich ślubu, wciela się sama Justyna Steczkowska. Doskonale sprawdza się, urządzając sesje młodym małżonkom i wykonując zdjęcia wszystkim towarzyszącym im w tym dniu chwilom..