Lokalny rynek nieruchomości w Rybniku

Lokalne rynki nieruchomości w większych miastach mają w ostatnim czasie tendencje wzrostu cen zarówno w przypadku zakupu mieszkań oraz domów, jak i w przypadku ich wynajmu. Trzeba tutaj jednak uwzględnić fakt, iż wraz z tym wzrostem zdecydowanie poprawia się stopa życiowa mieszkańców, zaś przeprowadzane w miastach inwestycje zwiększają atrakcyjność gospodarczą gruntów miejskich, wobec czego też podniesieniu ulegać będzie cena nieruchomości na terenie takiego miasta. Przykładowo weźmy tutaj pod uwagę rynek nieruchomości w Rybniku, czyli miejscowości na Górnym Śląsku, liczącej sobie około 150 tysięcy mieszkańców. Tutaj rynek jest dość rozległy, zarówno ten pierwotny jak i wtórny, wobec czego musimy pamiętać o tym, iż ceny także będą tutaj się zmieniały dość dynamicznie. Zobaczmy zatem jak przedstawia się sytuacja mieszkaniowa w Rybnika, oraz jak kształtują się ceny mieszkań nowych oraz mieszkań na rynku wtórnym.

Mieszkania na rynku pierwotnym.

W chwili obecnej na rynku działa kilku dość sporych developerów, którzy systematycznie przeprowadzają inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym, aczkolwiek wygląda to już nieco inaczej niż w przypadku inwestycji w tej kategorii przeprowadzanych przed laty. Obecnie coraz rzadziej budowane są czynszowe bloki mieszkalne na rzecz domów szeregowych oraz kamienic z mieszkaniami bez czynszowymi. W takich przypadkach cena mieszkania średnio będzie wynosiła od 300 tysięcy złotych za mieszkanie około 100 metrów kwadratowych, wobec czego można tutaj przyjąć przelicznik 3000 PLN/m2. Nie jest to wcale wygórowana kwota biorąc pod uwagę fakt, iż w tym szczególnym przypadku dostajemy gotowe mieszkanie, przestronne, nowoczesne, przede wszystkim usytuowane w odpowiednio spokojnej jeszcze dzielnicy Rybnika, dość dobrze skomunikowanej zazwyczaj z centrum miasta.

Najbardziej popularną dzielnicą jest obecnie Zamysłów, gdzie powstaje coraz więcej nowych kamienic mieszkalnych oraz domków w zabudowie szeregowej. Tego typu mieszkania to zdecydowanie jedna z lepszych ofert na jakie może sobie pozwolić współcześnie każdy z nas, aczkolwiek trzeba będzie tutaj dysponować dość sporymi środkami finansowymi, lub też zdolnością kredytową na wysokim poziomie. Niemniej jednak, zakup takiego mieszkania, to jest bardzo dobre rozwiązanie, a wręcz inwestycja na całe życie. Wartość takich mieszkań z czasem z całą pewnością będzie rosła.

Mieszkania na rynku wtórnym.

Rynek wtórny w Rybniku rozwija się wcale nie gorzej od rynku pierwotnego, a można nawet powiedzieć, iż nieco lepiej, bowiem mieszkań znajdujących się aktualnie w obrocie, znajdziemy tutaj o wiele więcej niż na rynku pierwotnym. Wystarczy tutaj odwiedzić odpowiednio dobre pośrednictwo nieruchomości, czy też nawet strony internetowe z lokalnymi ogłoszeniami nieruchomości, a możliwe będzie przekonanie się o tym, iż mieszkań na sprzedaż jest obecnie bardzo dużo. Są to mieszkania wszelkiej maści i konfiguracji, rozrzucone po całym terenie miasta, toteż praktycznie dla każdego znajdzie się coś w odpowiadającej mu wielkości i lokalizacji aczkolwiek z całą pewnością nie zawsze będzie to mieszkanie w dobrej cenie. Często tez okazuje się iż wszystkie te mieszkania w Rybniku mają sztucznie windowaną i zawyżaną cenę, celem osiągnięcia wyższych zysków przez sprzedających. Rynek jednak dość szybko rewiduje samodzielnie takie zapędy, a poprzez brak zbytu, ceny będą pomału wracały do normalnego poziomu.

.