Rozwój Mazur dość trudny temat

Coraz ciekawiej wyglądają propozycję spędzenia urlopu na Mazurach, jeśli ktoś myśli że nad jeziorem można tylko leżeć i pluskać się w wodzie to ma bardzo nieaktualne dane na temat tego jak wygląda nowoczesny wypoczynek na Mazurach.

Gospodarstwa agroturystyczne są ostatnio bardzo aktywne w kwestiach zapewnienia urlopowiczom odpowiedniej rozrywki, usługi takie jak: wynajmowanie namiotów czy też przejażdżki konne są już coraz bardziej widocznym standardem i wypierają stereotypowe myślenie Polaków o o leniwym klimacie Mazurskich równin.

Ostatnio bardzo popularne staję się wypożyczanie żaglówek i pływanie po jeziorach, wielu ludzi decyduję się na takie spędzanie urlopu, ponieważ jest to bardzo ciekawy pomysł i nawet jeśli nie przekonuję na początku to po pewnym czasie staję się niezbędnikiem każdego wypoczywającego. Agroturystyka Mazury mimo tego przeżywa kryzys i dlatego szukają nowych rozwiązań na przyciągniecie klientów, który jest coraz bardziej wymagający i nie zadowoli się ubogą ofertą. Jest to niesamowicie dobry znak dla tego rejonu, ponieważ determinuję jego rozwój i daję perspektywy na lepszą przyszłość, która obecnie jak na razie nie wygląda obiecująco dlatego mam nadzieję że takie podejście może to zmienić.

Nie ma co ukrywać, że w tym momencie bardziej konkurencyjne są góry lub chociażby może, Gdańsk a w szczególności Zakopane przyciągają nieosiągalną liczbę Polaków nie wspominając o tym, że udają się tam też zagraniczni turyści chcący zobaczyć nasze wspaniałe Tatry albo zażyć kąpieli w morzu Bałtyckim.

Analizując powyższe czynniki myślę, że mazury nigdy nie będą najpopularniejszym miejscem wypoczynkowym w Polsce ale na pewno mogą konkurować o najwyższe lokaty w tym zestawieniu tylko pod jednym warunkiem, że dalej agroturystyka będzie otwarta na nowe rozwiązania i będzie proponować innowacyjne usługi. Takie podejście może spowodować wzrost znaczenia tego regionu i daj nadzieję, na rychłą poprawę w dziedzinie turystyki.