Przewożenie towarów za pomocą skrzyniopalet

Dziedzina logistyki jest aktualnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu, w końcu od tego zależy dostarczenie towaru z punktu a do punktu b, dzięki czemu wszystko zgodnie działa.

W przypadku towarów zapakowanych, bądź większych gabarytowo wystarczą zwykłe palety plastikowe lub europalety plastikowe, które sobie bardzo dobrze z tym poradzą, jak również przy przewozie za pomocą wózka widłowego.

8Przy przewożeniu owoców jak na przykład jabłka czy też gruszki nie najlepiej spiszą się palety plastikowe, ale za to idealne będą skrzyniopalety, które wyróżnia przede wszystkim raczej odmienna konstrukcja – są nieco większe od zwykłych palet i oprócz tego, towary nie przewozi się na nich, a raczej w nich właśnie.

Ponadto skrzyniopalety są również niezwykle wygodne przy transporcie towarów, są bardzo wygodne przy ich przenoszeniu jak również przy przewożeniu za pomocą wózka widłowego. Wyróżnia je niezwykła dbałość wykonania i o konstrukcję. W ofertach poszczególnych firm są dostępne różne wymiary skrzyniopalet. Przede wszystkim będą się różnić w wymiarach dna, jak również wysokości brzegów.

Poza tym dzięki swojej konstrukcji przewożone towary są bezpiecznie i raczej bez możliwości wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, co ma szczególne znaczenie w przypadku owoców i warzyw. Można je również bez problemu przewozić za pomocą wózka widłowego, co także jest dodatkowym atutem. W ofertach wielu firm zajmujących się logistyką jest także baran pod uwagę tak istotna kwestia, jak posiadanie atestu na możliwość przechowywania i przewożenia produktów żywnościowych.

Ponadto ich konstrukcja umożliwia ustawianie ich w stosy, dzięki czemu występuje możliwość przewożenia znacznej ilości towarów w jednym transporcie – skrzyniopalety zwykle posiadają wbudowane specjalne wypustki, za pomocą których nie tylko można w prostszy sposób je przewozić wózkiem widłowym, ale również ustawiać na sobie i przenosić nawet ręcznie. Pojemność użytkowa skrzyniopalet jest różna w zależności od dostępnych danych technicznych i oferty firmy logistycznej, przy tym warto zaznaczyć również ich różne możliwości wagowe co do towarów które można w nich umieścić.