Druk cyfrowy – nie dajmy się oszukać!

Każdy kto zajmuje się realizowaniem projektów graficznych musi być rozeznany w świecie druku. Bez tego bardzo trudno jest nie wejść na minę zawyżonych stawek, czy słabej jakości wykonanych zleceń. Zwłaszcza jest to odczuwalne w takim mieście jak Warszawa, ponieważ w gąszczu najróżniejszych przedsiębiorstw mogą być poukrywane również i te nieuczciwe, które przodują w wyzyskiwaniu osób potrzebujących w danym momencie szybkiej realizacji swojego zlecenia. ’Druk cyfrowy Warszawa’ jest hasłem, po wpisaniu którego w wyszukiwarce internetowej pojawi się całe mnóstwo najróżniejszych rekordów.

5857102223_a1d6d6a4ff_bJak prawidłowo rozpoznać dobrze prosperujący ośrodek? Na pewno dobrą wskazówką może być to czy firma posiada jakiekolwiek dające się zweryfikować opinie, odnośnie oferowanych przez siebie usług. Jeżeli nie to należy być przygotowanym na wielką niewiadomą. Niestety, dla studenta grafiki może to oznaczać bardzo smutne i – niejednokrotnie – kosztowne rozczarowanie, związane z bardzo złą jakością druku.

W sytuacji, kiedy ma się do zrealizowania jakiś ważny projekt, może to oznaczać zwiększone koszta poprawek i innych mało przyjemnych działań. Czujnym należy być zawsze, nie powinno się być zbyt ufnym, ponieważ ze złe wykonanie zlecenia, największą szkodę i tak zapewne otrzymamy my sami. Stąd spoglądając czy ta (http://www.copygeneral.pl/) drukarnia cyfrowa w Warszawie jest właśnie tym punktem na mapie naszego miasta stołecznego, winniśmy w pierwszej kolejności poznać opinię dotychczasowych klientów na jej temat. Bez tego będzie można się nadziać na całkowicie niesatysfakcjonujące nas wykonanie zlecenia. Oczywiście zawsze można pomyśleć w ten sposób, że każde doświadczenie jest cenne, jednakże nasz portfel może mieć w tej kwestii lekko odmienną opinię.

Cyfrowy wydruk nie jest czymś tanim, dlatego nasza uwaga powinna być szczególnie ostra, uważna i skora do podnoszenia reklamacji, jeżeli przyjdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne. Musimy być gotowi w razie potrzeby zawalczyć o swoje, podnieść znaczenie swojej osoby i nie dać się zbyt prędko zbyć tłumaczeniami z rodzaju: „nie dowieźli nam odpowiedniego papieru, akurat popsuł nam się sprzęt”, czy jakimikolwiek innymi. Każdy chce przede wszystkim zarobić, dlatego każda drukarnia będzie dążyła do zatuszowania wszelkich nieprawidłowych działań w tym zakresie. To, czy damy się im oszukać zależy w zasadzie wyłącznie od nas i od nasze postawy.

Wydruk cyfrowy powinien charakteryzować się wysokim poziomem wykonania, nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek odstępstwa od ogólnie przyjętych norm. Jeżeli ktoś tak robi, to nam – jako świadomym klientom – nie pozostaje nic innego jak dumnie podziękować za tak nieprofesjonalne usługi i rozpocząć kampanię przestrzegającą innych konsumentów przed korzystaniem z ofert tej czy innej drukarni. Dobry marketing opiera się na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, a każda próba oszustwa sprawia, że to zaufanie pomiędzy podmiotami, drastycznie spada. Dbajmy więc o wzajemne zaufanie, również poprzez stanowcze walczenie o swoje prawa konsumenckie.