Pokonaj obrzęki masażem limfatycznym

grafika prezentujaca masaz limfatyczny

Opuchnięte kostki, nabrzmiała twarz i pierścionki, których nie da się ściągnąć z palców. Kto nie zna takich problemów? Jeśli tego typu sytuacje zdarzają się sporadycznie, nie ma powodów do niepokoju. Czerwona lampka powinna zapalić się, kiedy powyższe rzeczy nie pozwalają normalnie funkcjonować. Warto wtedy zafundować sobie masaż limfatyczny – całego ciała lub wybranych partii.

Zatrzymanie wody w organizmie może być wynikiem wielu czynników. Najczęściej są to:

– zbyt duża ilość soli w diecie,
– zbyt małe dostarczanie płynów w ciągu dnia,
– brak aktywności fizycznej,
– zmiany hormonalne,
– choroby przewlekłe.

Jeśli więc opuchnięte ciało staje się problemem długotrwałym, warto zastosować kilka prostych zabiegów. Szczególnie popularny, jak również skuteczny, jest wspomniany przeze mnie wcześniej masaż limfatyczny – znany też jako drenaż limfatyczny. Pobudza on przepływ chłonki w organizmie, usprawnia krążenie krwi i – tym samym – uwalnia od obrzęków. Masaż limfatyczny twarzy lub innych partii ciała można wykonać samodzielnie w domu, ale nigdy nie będzie to tak efektywny zabieg jak w profesjonalnym gabinecie. Warto podkreślić, że nawet salony SPA mogą wykonać taki zabieg. Oprócz czynności upiększających, warto więc w takim miejscu wykonać także masaż limfatyczny twarzy – odświeży jej wygląd i nada optymalnego kształtu.

Zatrzymanie wody w organizmie to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Warto dbać o zrównoważoną dietę, regularną aktywność fizyczną oraz kontrolować stan zdrowia, by uniknąć przykrych konsekwencji, a w przypadku pojawienia się pierwszych symptomów sięgnąć po masaż limfatyczny w INNmed obok Poznania – szczegóły zabiegu: https://innmed.pl/limfodrenaz-terapia-cieplem-ir/