Odchudzanie na wakacjach

Dla zdecydowanej większości z nas, wakacje i związany z nimi wyjazd urlopowy, to raczej czas błogiego odpoczynku i nic nie robienia. Niemniej jednak w ostatnich latach na rynku usług turystycznych, pojawiła się zupełnie nowa forma wypoczynku, oferująca nam możliwość stracenia zbędnych, nadplanowych kilogramów. Są to specjalnie przygotowane turnusy odchudzające, bardzo często organizowane w górach, w czasie których poprzez odpowiednio skomponowaną dietę i dobrane formy aktywności fizycznej, można pozbyć się nadmiernych ilości tłuszczu z organizmu. Przyjrzyjmy się zatem kilku podstawowym kwestiom związanym z tego typu turnusami odchudzającymi, aby przekonać się, czy rzeczywiście warto z tego typu rozwiązań korzystać.

Jak wygląda typowy turnus odchudzający w górach?

W zdecydowanej większości przypadków tego typu wyjazdów opierają się one o aktywność fizyczną i odpowiednio skomponowaną dietę, co przekładać się będzie na utratę zbędnych kilogramów. Dobrze zorganizowany turnus odchudzający w górach, w Szczyrku będzie w stanie zapewnić nam prawidłowe utracenie kilku zbędnych kilogramów (w zależności od poziomu nadwagi), w zdrowy i bezpieczny sposób. Bez żadnego katowania się, głodzenia czy też cudownych naparów ziołowych i innych tabletem chemicznych.

Tutaj wszystko opiera się o staranne dobranie odpowiednich form aktywności fizycznej dla każdego z uczestnika turnusu. Tak samo indywidualnie dobierana jest dieta na cały czas trwania turnusu. Co więcej, uczestnicy mogą sobie przygotować z dietetykiem także plan żywieniowy na pozostałe, kolejne dni, już po powrocie z turnusu. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie bardzo maja możliwość uprawiania sportu, a siedząca praca przed komputerem także sprzyja nawarstwianiu się tłuszczu w organizmie, który trzeba będzie następnie usunąć.

Skąd wysoki poziom skuteczności tego typu turnusów.

Skuteczność turnusów odchudzających organizowanych w górach bierze się przede wszystkim stąd, iż w trakcie trwania, nakładają się na siebie różnorodne sprzyjające czynniki. Będą to:

  • Górska atmosfera i świeże, krystalicznie wręcz czyste, górskie powietrze
  • Aktywność fizyczna odpowiednio dopasowana do każdego uczestnika.
  • Indywidualnie ustalana dieta wypełniająca dobowe zapotrzebowanie kaloryczne każdego uczestnika

To oczywiście tylko podstawowe kwestie wpływające na skuteczność turnusów odchudzających, bowiem bardzo istotną rolę będzie tutaj odgrywać także samo nastawienie uczestnika. Jeśli nie uwierzy on w możliwość stracenia nadmiernych kilogramów, a co gorsza w trakcie trwania turnusu będzie też oszukiwać, niestety nie będzie można liczyć na jakiekolwiek pozytywne efekty. Jeśli nawet jakiekolwiek znikome efekty by były, to w takich przypadkach, po powrocie z turnusu, stosunkowo szybko wszystko wróciłoby na swoje miejsce, łącznie z paroma gramami spalone na wczasach tłuszczu. Jednym słowem, aby turnus odchudzający miał być efektywny, trzeba przede wszystkim stosować się do zaleceń zarówno dietetyka, jak i trenera personalnego, którzy dbają o to, aby forma aktywności i związane z tym żywieniem, było dopasowane do potrzeb każdego uczestnika z osobna.