Obrazy na ścianach – ciekawe pomysły na aranżacje wnętrza

Jednym z najprostszych sposobów na zagospodarowanie pustych ścian, jest powieszenie na nich interesujących obrazów. Dzięki nim w efektowny sposób nie tylko zapełnimy wolne powierzchnie, ale także nadamy wnętrzu zupełnie nowy charakter. Zanim jednak przytwierdzimy w wybranym miejscu kołek i powiesimy na nim obraz, opracujmy plan. Efekt naszych starań będzie tym bardziej imponujący, im więcej inwencji włożymy w przygotowania.

Wieszanie obrazów na ścianach to wcale nie taka oczywista sprawa. Okazuje się bowiem, że możemy z nich tworzyć ciekawe kompozycje, które wspaniale ozdobią wnętrze mieszkania. Nie musimy przecież wieszać jednego dużego obrazu, możemy puścić wodzę fantazji i stworzyć swoisty kolarz, który będzie niepowtarzalny i zupełnie wyjątkowy.

Wybór miejsca

Czasem jest on oczywisty i goła ściana wręcz prosi o to, żeby coś na niej zawiesić. Czasem jednak warto jest się zastanowić i poszukać miejsca, w którym obrazki będą się prezentować idealnie. Jeśli chcemy powiesić jeden obrazek to w zasadzie nie ma problemu. Jeśli jednak będzie ich obok siebie więcej, kompozycję należy przemyśleć. Możemy interesująco komponować obrazki o różnych rozmiarach. Ciekawym rozwiązaniem jest także ustawianie obrazków opartych na półkach i opieranie ich o ściany. Będzie to alternatywa dla typowego rozwiązania, dzięki której dodatkowo wyeksponujemy obrazki.

W ramach

Aby cała kompozycja prezentowała się dobrze, powinniśmy także właściwie dobrać obrazki. Muszą one w jakiś sposób ze sobą korespondować czy to na zasadzie podobieństw czy kontrastów. Jeśli postawimy na reprodukcje dzieł malarstwa światowego, nie powinniśmy jej zestawiać z ultra nowoczesną grafiką. Z pewnością interesująco będą wyglądać sąsiadujące ze sobą obrazki, które łączą się tematycznie. Możemy postawić np. na obrazy typograficzne w czerni i bieli lub motywy roślinne. Mamy tu ogromne pole do popisu i wybór obrazów jakie zawisną na ścianach naszego mieszkania w pełni zależy od naszych upodobań i fantazji.

Dobrze przemyślany układ i wybór obrazów, jakie powiesimy na ścianach może sprawić, ze mieszkanie nabierze świeżości i zupełnie innego charakteru niż dotychczas. Wielką zaletą tego rodzaju dekoracji jest to, ze gdy obrazki nam się znudzą, możemy je szybko i łatwo zastąpić innymi. To świetny sposób na zabawę wnętrzarskimi trikami.

Zdjęcie: foter.com