Obowiązkowe ubezpieczenia rolnicze

W zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy rolnik posiadający gospodarstwo rolne o powierzchni użytkowej przekraczającej 1 ha, obowiązany jest to ubezpieczenia się na wypadek zdarzeń losowych wyrządzonych na szkodę osób trzecich. Jest to standardowe ubezpieczenie OC, dokładnie takie same, jakie wykupić obowiązani są kierowcy, aby zabezpieczyć się na podobne okoliczności. Warto tutaj pozyskać nieco więcej informacji na temat tego typu ubezpieczeń dla rolników, aby mieć lepszy przegląd sytuacji w zakresie tego co jest obowiązkiem a co możemy wybierać w miarę swobodnie.

W jakim zakresie ubezpieczenie OC rolnika jest obowiązkowe?

Jak już wspomnieliśmy obowiązkowe ubezpieczenie OC dotyczy rolników, którzy prowadzą gospodarstwa o powierzchni przekraczającej 1 ha, wobec czego wszystkie gospodarstwa mniejsze nie będą podlegać temu obowiązkowi. Bardzo ważną kwestią jest tutaj to, iż w tym szczególnym przypadku obowiązkowe jest samo ubezpieczenie, zaś wybór ubezpieczalni będzie już leżał w gestii rolnika, który może tutaj swobodnie wybrać ofertę tej, która zapewni mu najlepsze, jego zdaniem warunki ubezpieczenia. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż każdy rolnik może dopasować sobie parametry obowiązkowego ubezpieczenia OC, oraz wybrać taki pakiet, który nie będzie rujnować jego budżetu, a jednak zabezpieczy go przed ewentualnymi następstwami przykrych i nagłych wypadków.

Kto podlega pod ubezpieczenie rolnicze?

Ubezpieczenie OC obejmuje swoim zakresem nie tylko samego ubezpieczonego rolnika, ale także jego rodzinę, oraz wszystkich zatrudnianych pracowników. Znaczy to nie mniej nie więcej tylko tyle, iż każdy wykonujący pracę na rzecz ubezpieczonego rolnika, w przypadku spowodowania wypadku z udziałem osób trzecich, podlegać będzie pod wykupione, obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jednym słowem ubezpieczenie OC daje rolnikowi poczucie komfortu w przypadku nagłych wypadków oraz zdarzeń losowych w których ucierpieć mogą osoby trzecie zarówno na zdrowiu, jak i na mieniu, a przecież tego typu sytuacje się zdarzają, i nie sposób ich w stu procentach zawsze uniknąć.

Gdzie można takie ubezpieczenie wykupić?

Ubezpieczenie OC rolnika, można wykupić praktycznie w każdej ubezpieczalni, aczkolwiek warto tutaj dość starannie wybrać tę odpowiednią, która zagwarantuje rolnikowi najkorzystniejsze warunki. Można tutaj zajrzeć na strony internetowe traktujące o tym zagadnieniu, na przykład na stronę mojapolisa.net.pl, gdzie każdy rolnik może skorzystać z odpowiedniej porównywarki ofert ubezpieczeniowych, oraz znaleźć dodatkowe informacje na temat obowiązkowych ubezpieczeń rolniczych. Można tutaj powiedzieć, iż jest to dobre rozwiązanie, bowiem zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, w pierwszej kolejności dokładnie i starannie sprawdzimy wszystkie oferty, wybierając dla siebie tę, która jest w tym przypadku najbardziej korzystna.