Pomorzanie na dwóch kółkach

rower gdynia

Moda czy też trend rowerowy, jaki z roku na rok rozwija się w niemal każdym mieście w Polsce może cieszyć. Cieszą się z niej nie tylko sprzedawcy rowerów, ale i władze miast bowiem maleją w ten sposób korki na drogach, cieszą się mieszkańcy, bowiem wraz z rosnącym zainteresowaniem rowerami powstają coraz to nowsze ścieżki rowerowe i inne obiekty, w których można się zrelaksować i odpocząć.

Wzrastający procent aktywnych rowerzystów w ostatnich latach wzrósł kilkukrotnie, a postawa ludzi, którzy coraz częściej dokonują przemyślanych wyborów dbając o swoje zdrowie fizyczne z pewnością zasługuje na pochwałę, bowiem w dzisiejszym świecie słodkich i kalorycznych pokus, problem otyłości i słabej sprawności fizycznej stanowi spore niebezpieczeństwo.

Wszystkie ścieżki (rowerowe) prowadzą do Gdyni

Niezaprzeczalnie jednym z godnych naśladowania i przyjaznym zdrowej aktywności fizycznej, a zwłaszcza jeździe na rowerze jest nadmorskie miasto Gdynia. Rowery stanowią bowiem bardzo liczny odsetek wszystkich pojazdów poruszających się po drogach, a ścieżki rowerowe budują się w niesamowitym wręcz tempie.

Mieszkańcy tego miasta mocno docenili walory jazdy na rowerze, których z pewnością porównać można do mieszkańców Holandii, gdzie rowery są niemal bardziej popularne niż samochody.

Gdynia ma również to do siebie, że jako jedno z miast nadmorskich może zaoferować swoim mieszkańcom i turystom niezapomniane wręcz wrażenia z przejażdżki rowerowej. Nie ma bowiem chyba nic lepszego niż rekreacyjna jazda brzegiem morza, czy to skąpanego w słońcu czy zachwycającym zachodzie słońca. Poza tym ścieżki rowerowe w Gdyni prowadzą również przez bujne lasy i nowocześnie zaprojektowane parki rekreacyjne.

Jak zatem nie oprzeć się pokusie będąc w tym wyjątkowym mieście i nie skusić się na przejażdżkę rowerową – nie wiemy, wiemy jedynie, że rowerzyści z Gdyni mają naprawdę wiele szczęścia i mamy nadzieję, że pozostałe miasta Trójmiasta a potem Polski pójdą w jej ślady.

Pozdrawia ekipa:

Sklep rowerowy Gdynia