Nowoczesne urządzenia thermacell do odstraszania insektów.

Komary i meszki, jak również niektóre inne insekty to zmora każdego biwakowicza i nie tylko. Przeszkadzają one myśliwym, grzybiarzom, podróżnikom i wędkarzom. Co gorsza, brakuje odpowiednio skutecznych sposobów radzenia sobie z nimi, co też nie napawa największym optymizmem. Obecnie jednak możemy dość skutecznie poradzić sobie z komarami poprzez urządzenia Thermacell, które zapewniają odstraszenie komarów na powierzchni nawet do 20 m2. Jest to niewielkie urządzenie wyposażone we wkład butanowy oraz matę odstraszającą. Wydziela zapach, który w naturze można spotkać na przykład w chryzantemach. Jest to więc urządzenie w pełni bezpieczne dla człowieka jak również dla środowiska.

Zasada działania urządzenia Thermacell.

Po uruchomieniu, urządzenie wydziela substancję organiczną d-alertyne, która jest odstraszająca dla komarów i innych insektów. Wydziela się na powierzchni około 20 m2, co zapewnia dość dobre warunki zarówno na biwaku, wędkowaniu, jak i w trasie. Aby korzystać z urządzenia thermacell w drodze, trzeba będzie zaopatrzyć się w specjalną kaburę, która umożliwia nam przypięcie urządzenia do pasa. W kwestii użytkowej warto zwrócić uwagę na fakt, iż jedna mata odstraszająca wystarcza na około 4h pracy. Przy czym trzeba pamiętać, iż urządzenie nie musi być cały czas włączone. Możemy więc regularnie włączać i wyłączać thermacell, oszczędzając tym samym wkład butanowy oraz matę odstraszającą. Jest to istotna kwestia, bowiem samo urządzenie z jednym wkładem i 3 matami kosztuje 159 PLN. Dodatkowy wkład i 3 maty (na 12 h pracy), to koszt kolejnych 39 PLN. Jeśli zaś chcemy zaopatrzyć się w większy zapas, możemy kupić zestaw na 48h składający się z 3 wkładów i 12 mat, za cenę 119 PLN. Dodatkowa kabura do przypięcia urządzenia do pasa to dodatkowe 59 PLN. Generalnie rzecz więc ujmując, jest to urządzeniem stosunkowo kosztownym, jednakże zapewniającym nam możliwość skutecznego odstraszenia komarów i innych insektów.

Gdzie przydatne są urządzenia Thermacell?

Oczywiście najczęściej z tego typu urządzeń korzystają osoby aktywnie spędzające wolny czas na świeżym powietrzu. Szczególnie w okresie letnim, kiedy komary zdają się być najbardziej bezlitosne. Bardzo dobrze sprawdza się to w przypadku wędkarzy, którzy przecież przez długi czas siedzą nad wodą. Tam zaś komary tną szczególnie zapalczywie. Jakby się wręcz uwzięły. Themracell będzie stosowane także przez myśliwych, którzy także często zmuszeni są do długotrwałego przesiadywania w jednym miejscu.

Ostatecznie urządzenie to, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do naszego ogrodu. Zapewni nam możliwość spokojnego wypoczynku w przydomowym ogrodzie, podczas letniego grillowania. Można więc powiedzieć, iż jest to bardzo korzystna inwestycja. Po prostu warto zaopatrzyć się w urządzenie Thermacell, które zapewni nam bezpieczeństwo w przypadku imprezowania na otwartym powietrzu. Komary przestaną nam już kiedykolwiek doskwierać.