Nowoczesne okna drewniane.

Obecnie na rynku okien, znajdziemy zarówno okna z PCV jak i okna drewniane, spełniające najistotniejsze wymogi w zakresie energooszczędności. Przede wszystkim musimy tutaj pamiętać o kwestii tego, iż nowo produkowane okna, niezależnie od tego czy ich ramy będą drewniane, czy też z PCV, będą gwarantować nam bardzo dobry poziom współczynnika przenikalności cieplnej U. Jednakże, zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretny model okien do naszego domu, powinniśmy starannie się przyjrzeć właśnie parametrom technicznym okien, oraz kwestii ich konstrukcji, aby samodzielnie przekonać się co do ich wysokiego poziomu jakości.

Konstrukcja okien.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie konstrukcji okien. Najważniejszym aspektem będą tutaj szyby, które w przypadku okien energooszczędnych powinny składać się z co najmniej trzech warstw zbrojonej szyby, pomiędzy którymi znajdą się komory wypełnione gazem szlachetnym, takim jak argon, krypton czy też ksenon. Zdecydowanie najczęściej spotkać się możemy z komorami wypełnionymi argonem, choć jest to gaz o najmniejszym poziomie izolacji. Jest on jednak najtańszym rozwiązaniem, a za tym najbardziej rozpowszechnionym. Warto pamiętać także o tym, iż w przypadku szerszych komór wypełnionych gazem zwiększa się poziom izolacji. Jednakże mamy tutaj górną granicę szerokości wynoszącą 16mm, bowiem w komorach szerszych zaczyna krążyć powietrze, a co za tym idzie, tracimy poziom izolacji. Dodatkowo, szyba wewnętrzna powinna być pokryta powłoką niskoemisyjna, zapewniająca odbijanie promieniowania cieplnego z wnętrza, w celu ograniczenia strat ciepła. Tak produkowane okna, zgodnie z powyższymi standardami, z cała pewnością zagwarantują nam bardzo dobry poziom izolacji termicznej, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

Zakup odpowiednich okien.

Ostatecznie, skoro wiemy już jak powinna prezentować się konstrukcja dobrych okien, warto jeszcze skupić się na kwestii ich prawidłowego doboru. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na okna z drewna Drew Dom czy też na okna z PCV, koniecznością będzie ich estetyczne dopasowanie do naszych wnętrz. Jest to bardzo istotne, bowiem do niektórych wnętrz po prostu okna drewniane nie będą absolutnie pasować, zaś do innych będą jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Warto także zwrócić uwagę na sam sklep, bowiem to on powinien gwarantować nam pełną obsługę gwarancyjną i posprzedażną w przypadku zakupionych okien, a co za tym idzie, musimy znaleźć rzeczywiście bardzo dobrego i solidnego dostawcę okien. Może się też okazać, iż gdzie indziej natrafimy na te same okna w przystępniejszych cenach, niemniej jednak nie zawsze warto oszczędzać na oknach, jeśli mamy potem mieć z tego tytułu problemy w przypadku gwarancji czy innych kwestii związanych z obsługą. W tym przypadku zakup bardziej kosztownych okien może się okazać o wiele bardziej opłacalny.