Zioła stosowane w medycynie chińskiej.

zioła stosowane w medycynie chińskiej

W ciągu ostatnich lat, zioła stosowane w medycynie chińskiej, stają się coraz popularniejsze także w naszych regionach. Okazuje się, iż mogą one być bardzo korzystne dla naszego zdrowia, pod warunkiem właściwego ich doboru i prawidłowego przyjmowania. Sprawdźmy więc, jakie zioła stosowane w medycynie chińskiej są najpopularniejsze. Zobaczmy jak je skutecznie stosować i w jakich przypadkach chorobowych będą najskuteczniejsze.

Jakie zioła stosowane w medycynie chińskiej są najbardziej popularne i na jakie dolegliwości je stosować?

Zioła odgrywają znaczącą rolę w medycynie chińskiej, która jest tradycyjnym systemem medycyny stosowanym w Chinach od tysięcy lat. Praktycy medycyny chińskiej stosują zioła w połączeniu z innymi terapiami, takimi jak akupunktura, masaż i zaleceniami dotyczącymi diety, aby leczyć szeroki zakres schorzeń.

Niektóre powszechne zioła stosowane w medycynie chińskiej to:

  • Astragalus (traganek) – stosowany w celu wzmocnienia układu odpornościowego i poprawy ogólnego zdrowia.
  • Imbir – stosowany w celu łagodzenia nudności i wymiotów oraz poprawy krążenia.
  • Lukrecja – stosowana w celu uspokojenia układu trawiennego i zmniejszenia stanu zapalnego.
  • Panax ginseng (żeń-szeń koreański) – stosowany w celu poprawy energii i wzmocnienia funkcji fizycznych i psychicznych.
  • Ginkgo biloba (miłorząb swuklapowy) – stosowana w celu poprawy krążenia i wzmocnienia pamięci i funkcji poznawczych.

Zioła stosowane w medynie chińskiej często łączone są w skomplikowane formuły. Każde zioło dobierane jest do konkretnych objawów lub równoważenia określonych systemów ciała. Formuły te, często dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i mogą być przyjmowane w formie herbat, odwarów, nalewek i kapsułek.

Stosowanie ziół medycyny chińskiej.

Aby jednak zioła stosowane w medycynie chińskiej zapewniały nam maksymalną skuteczność, należy pamiętać o ich prawidłowym przyjmowaniu. Wobec tego też, bardzo korzystne będzie skorzystanie z usług doświadczonego zielarza, który ma w tej materii doświadczenie. Dzięki temu bowiem, zioła medycyny chińskiej mogą przyczynić się do znacznej poprawy stanu naszego zdrowia, jak również pomóc w skutecznym leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Musimy pamiętać, iż wszystkie zioła, nie tylko te, stosowane w medycynie chińskiej, mogą być dla nas zagrożeniem, jeśli przyjmujemy je niewłaściwie dobrane, czy też nieprawidłowo przygotowane.

Podsumowanie.

Należy pamiętać, że chociaż zioła stosowane w medycynie chińskiej mogą być skuteczne przy odpowiednim stosowaniu, niekoniecznie będą odpowiednie dla wszystkich. Mogą też wchodzić w interakcje z innymi lekami. Najlepiej jest skonsultować się z wykwalifikowanym praktykiem medycyny chińskiej przed przyjmowaniem jakichkolwiek ziół chińskich. Pozwoli to nam zapewnić sobie bezpieczne warunki wykorzystania chińskiej medycyny ludowej i wiedzy w niej zawartej, zbieranej przez tysiące lat.