Makijaż na każdą okazję

Makijaż oka

Co jest celem makijażu wykonywanego na co dzień? Oczywiście zatuszowanie wszelkich niedoskonałości. Ile razy jest tak, że budzimy się rano i na twarzy ukazuje się niezbyt urodziwy wyprysk. Podkład dobrany do koloru cery idealnie zamaskuje to co chcemy ukryć. Odpowiednio dobierając kosmetyki, możemy wyostrzyć rysy twarzy. W końcu makijaż wykonuje się po to, aby uwypuklił nasze zalety. Najbardziej odpowiednie będą niezbyt ciemne kolory, takie jak beż, brąz czy szary.

Makijaż na wieczór i specjalne okazje

Imprezy okolicznościowe, wieczorne spotkania z przyjaciółmi, randka – to są odpowiednie okazje do tego aby zaszaleć ze swoim wyglądem. Taką możliwość daje nam makijaż wieczorowy, który jest znacznie „bogatszy” od codziennego. Nie musimy używać stonowanych barw. Postawmy na żywsze kolory, również podkład może być nieco ciemniejszy. A jak uzyskać niecodzienny efekt? Doskonałym wyborem będzie brokat umiejętnie rozprowadzony po powiece oraz drobinki złota błyszczące na dekolcie. Oczywiście róż na policzkach jest niezbędny!

Makijaż na ślub

Jak prawidłowo wykonać taki makijaż? Przede wszystkim musi podkreślać oczy oraz uwydatnić usta.  Pastelowe cienie oraz intensywne kolory świetnie się do tego nadadzą. Z uwagi na charakter uroczystości, make-up musi być stosowany, ale jednocześnie odpowiednio wyraźny. Zbyt „lekki” makijaż może być niewidoczny na fotografiach. Tego dnia na pewno każda Panna Młoda uroni łezkę. W związku z tym, make-up musi być trwały. Do tego potrzebne są wodoodporne kosmetyki.

Makijaż do zdjęć

Tak zwany makijaż fotograficzny wykonuje się do sesji zdjęciowych, ale również np. do programów telewizyjnych. Taki make-up ma specyficzne cechy. Zwykle wykonywany jest w warunkach mocnego oświetlenia, dlatego też musi być do tego dostosowany. Właściwie sprowadza się do użycia bardzo dużej ilości pudru oraz podkładu.