Młot hydrauliczny do koparki i jego zastosowanie.

Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań technologicznych poszerzających możliwości standardowej koparki, jest bez wątpienia młot hydrauliczny. Zmienia on zwykłą koparkę czy też minikoparkę w potężne narzędzie do realizacji wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych na dużą skalę. Nawet najmniejszy już młot hydrauliczny w minikoparkach będzie tutaj charakteryzować się energią uderzenia na poziomie kilkuset Dżuli, a więc wielokrotnie większą, niż najlepsze nawet, ręczne młoty pneumatyczne. Zobaczmy w takim razie, w jakich przypadkach będzie on znajdywać swoje zastosowanie, gdyż może się okazać, iż także w naszej firmie, sprawdzi się jako dodatkowe wyposażenie koparki czy też minikoparki.

Wykorzystanie młota hydraulicznego.

Jeśli chodzi o przeznaczenie młotów hydraulicznych, to w pierwszej kolejności trzeba tutaj powiedzieć, iż są to urządzenia stworzone z myślą o kruszeniu skał i żelbetonu, a więc przeznaczone przede wszystkim do prac rozbiórkowych i wyburzeniowych. Dobry młot hydrauliczny do koparki bez problemu poradzi sobie z nawet najlepszym i najtwardszym, zbrojonym żelbetonem, dzięki czemu prace wyburzeniowe z jego zastosowaniem przebiegać będą sprawnie i szybko. Co równie ważne, w tym przypadku mamy do czynienia z wysokim poziomem bezpieczeństwa, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie wyburzenia nie przebywają postronni pracownicy. Znajduje się tutaj tylko operator koparki, który przecież zabezpieczony jest we wnętrzu kabiny koparki. Młoty hydrauliczne będą sprawdzać się także w przypadku wszelkiego rodzaju prac rozbiórkowych w budownictwie drogowym, gdzie trzeba pokruszyć stare warstwy bitumiczne przed ich usunięciem, czy też drogowe płyty betonowe. Najmniejsze młoty hydrauliczne, przez wzgląd na wąską konstrukcję korpusu, sprawdzają się natomiast w przypadku usuwania przeszkód w wykopach budowlanych, gdzie przecież bardzo często można natrafić na litą skałę, lub też stare konstrukcje betonowe. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie trzeba będzie użyć sporej energii do rozkruszenia jakiejkolwiek konstrukcji betonowej, czy też naturalnego kamienia, sprawdzać się będą młoty hydrauliczne do koparek.

Najlepsze młoty hydrauliczne dostępne na rynku.

Bardzo ważną kwestią jest także prawidłowy wybór młota, nie tylko ze względu na parametry mota dopasowane do posiadanej przez nas koparki, czy też potencjalne zastosowanie młota. Bardzo ważne jest prawidłowe wybranie jego jakości, gdyż tak jak w każdym innym przypadku, tak też i tutaj, na rynku znajdziemy młoty lepsze i gorsze. Jednymi z lepszych jakościowo, dostępnych obecnie na rynku, są bez wątpienia młoty wyburzeniowe arrowhead, czyli młoty dostarczane przez brytyjską firmę Arrowhead Rockdrill, która posiada już dość spore doświadczenie w zakresie produkcji młotów wyburzeniowych, a to przekłada się rzeczywiście na ich jakość. Tutaj też mamy do czynienia ze stałym rozwojem technologii konstrukcyjnej młotów, które stają się coraz bardziej nowoczesne i w coraz większym zakresie zapewniają bezpieczeństwo samej koparki, amortyzując siłę i energię uderzenia młota. W przeciwnym razie, zbyt mocno mogłoby ucierpieć ramię maszyny, na której zamontujemy młot wyburzeniowy. Jednym słowem, dobór młota pod względem jakości wykonania i zastosowanych materiałów konstrukcyjnych, będzie tutaj równie istotną kwestią.