Mieszalnik IBC – praktyczne urządzenie do mieszania płynów

mieszalniki IBC

Mieszalniki do kontenerów IBC znalazły powszechne zastosowanie w przemyśle. Są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku tych produktów, przy których wskazane jest rozmieszanie płynów przed użyciem, w celu uzyskania płynnej oraz jednolitej konsystencji.

Mieszalniki IBC budowa urządzenia

Mieszalniki do kontenerów IBC to funkcjonalne oraz praktyczne podczas użytkowania urządzenie wyposażone w zwykłe lub składane mieszadło elektryczne, napęd, korpus oraz elektryczne sterowanie.Parametry tego urządzenia są zawsze dobierane w zależności od lepkości oraz gęstości poszczególnych płynów.

Elektryczne sterowanie tego urządzenia zapewnia w pełni
bezpieczną pracę. Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju normami posiada ono wyłącznik główny, wyłącznik bezpieczeństwa oraz odpowiednie zabezpieczenia elektryczne.

Zastosowanie mieszalników do kontenerów IBC

W wielu gałęziach przemysłu można często zauważyć produkty dostarczane w specjalnych kontenerach IBC, które to przed zastosowaniem powinny być odpowiednio rozmieszane. Dzięki odpowiedniemu procesowi mieszania można uzyskać takie same właściwości tych produktów oraz ich porównywalną jakość.

W związku z tym zastosowanie elektrycznych mieszalników IBC jest powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, wśród których można wymienić: przemysł chemiczny czy kosmetyczny.

To funkcjonalne urządzenie jest bardzo często wykorzystywane podczas produkcji różnorodnych farb, lakierów oraz pigmentów. Ponadto mieszadła elektryczne świetnie sprawdzą się w instalacjach do uzdatniania wody pitnej, w instalacjach oczyszczalni ścieków oraz wielu urządzeniach do uzdatniania wody przemysłowej.