Jak ciekawie spędzić lato na Mazurach?

Mazury to niezwykle klimatyczne miejsce w Polsce. Znane jest przede wszystkim z licznych jezior, nad które co roku przyjeżdża tysiące turystów z całego kraju. Mało kto pamięta o  niesamowitych krajobrazach przydrożnych alei drzew, imponujących pałacach oraz dworach czy charakterystyczne pozostałości wczesnośredniowiecznych posągów nagrobnych.

Z pewnością jednym z miejsc, które wypada odwiedzić jest pole bitewne, znajdujące się na wschód od wioski Grunwald, w której to 15 lipca 1410r. odbyła się wszystkim znana bitwa pod Grunwaldem między Krzyżakami a siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi. Co roku organizowana jest wielka inscenizacja bitwy oraz obóz, gdzie spotykają się tysiące miłośników średniowiecza z całego świata, by w jak największym stopniu odtworzyć kulturę i tradycje tamtego okresu.

Kolejną interesującą rzeczą, którą możesz zrobić podczas pobytu na Mazurach jest lot motolotnią z widokiem jeziora oraz piękne zielone tereny. Podróż trwa od 10 do 20 minut, a po jej ukończeniu każdy z uczestników dostaje pamiątkowy dyplom. Jest to doskonała opcja na słoneczne dni, bez opadów, mgły i niskich podstaw chmur.

Region ten, może pochwalić się również niezwykłym parkiem miniatur zabytków Warmii i Mazur. Wśród nich znajdują się między innymi Pałac w Sztynorcie, most w Stańczykach czy wiatrak z Bęsi. Miejsce to graniczy z Wilczym Szańcem. Legendarna kwatera Hitlera, w które to dokładnie 20 lipca 1944r. dokonano zamachu na samego Hitlera. Kwatera ta jest podzielona na trzy główne strefy. W jednej znajdowały się między innymi schron Hitlera, a także centrala telefoniczna, w drugiej mieściły się wydziały sztabowe sił zbrojnych, a w kolejnej znajdowały się kwatery i pomieszczenia dla straży oraz również bunkry obrony przeciwlotniczej.

Świetnym miejscem, w którym zrelaksujemy się po tych wszystkich licznych wycieczkach i atrakcjach turystycznych jest Hotel Mazurski Raj nad jeziorem Bełdany. W małej miejscowości jaką jest Ruciane Nida odnajdziemy błogi spokój. W hotelu tym zaznamy również prawdziwego relaksu podczas najróżniejszych zabiegów SPA. Wakacje na Mazurach? Tylko w Mazurskim Raju! Więcej na http://www.mazurskiraj.pl/oferty/lato-wakacje. Warto zapoznać się z ofertą wakacyjną tego hotelu..