Geosiatki budowlane typu Miragrid.

Współczesny przemysł budowlany wykorzystuje bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich są materiały geosyntetyczne, wykorzystywane przede wszystkim do osiągania lepszych właściwości oraz zwiększonej trwałości nowo budowanych konstrukcji technicznych. Najczęściej chodzi tutaj o nowe drogi i autostrady oraz torowiska kolejowe. Niemniej jednak geosiatki budowlane oraz inne geosyntetyki wykorzystywane będą także przy wzmacnianiu wałów, stromych urwisk, brzegów, a nawet składowisk odpadów. Jeśli zaś chodzi o geosiatki, to na chwilę obecną, zdecydowanie największą popularnością mogą cieszyć się geosiatki budowlane typu Miragrid, które charakteryzują się bardzo szerokim spektrum zastosowania w budownictwie.

Gdzie stosowane są geosiatki budowlane typu Miragrid?

Jeśli chodzi o kwestię najbardziej powszechnego stosowania, to geosiatki budowlane typu Miragrid stosuje się przede wszystkim do stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Bardzo często są także wykorzystywane do zabezpieczania skarp składowisk odpadów, oraz stromych zboczy różnorodnych nasypów czy też brzegów rzek i jezior. Znajdują także zastosowanie przy budowie murów oporowych w połączeniu z prefabrykatami betonowymi. Jest to geosiatka bardzo wytrzymała na rozciąganie. Charakteryzuje się dobrym poziomem tarcia w stosunku do gruboziarnistego podłoża. Nadaje się idealnie do zbrojenia gruntów niespoistych.

Konstrukcja geosiatki typu Miragrid.

Tego typu geosiatka wykonywana jest z włókien poliestrowych powleczonych dodatkową, polimerową powłoką ochronną. Grubość oczek siatki w tym przpadku wynosi 25x25mm. Zapewnia to możliwość jej zastosowania jako zbrojenie do podbudowy w budowie dróg, linii kolejowych, czy też wszelkiego rodzaju parkingów i palców manewrowych. Dzięki jej zastosowaniu w tym zakresie, mamy możliwość zwiększenia trwałości nawierzchni, dzięki ustabilizowaniu podbudowy, która odpowiedzialna jest za prawidłowe utrzymanie stabilności nawierzchni. Geosiatki budowlane typu Miragrid, charakteryzują się bardzo dużym poziomem wytrzymałości na obciążenia eksploatacyjne, dzięki czemu wbudowanie ich w podbudowę będzie zapewniać skuteczne jej wzmocnienie na wiele lat. Jest bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, geosiatki budowlane typu Miragrid, to bardzo dobre i nowoczesne geosiatki, które zapewniają nam niesamowite wręcz właściwości wzmacniające, zbrojące i stabilizujące. Ich zastosowanie we współczesnym budownictwie staje się coraz szersze i coraz bardziej popularne. Co prawda ich wdrożenie w danym zakresie, będzie w pewnym sensie podnosić koszty realizacji, niemniej jednak w większości przypadków, przekłada się to na obniżenie kosztów eksploatacji danej konstrukcji. Jej trwałość będzie znacznie zwiększona, co w zupełności zapewnia zwrot poniesionych nakładów.