Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

obiektyw aparatu fotograficznego Sesja zdjęciowa to nie tylko pozowanie i dobre oko fotografa. To także wcześniejsze przygotowanie ciała do zdjęć. O czym warto pamiętać? Na kilka godzin, albo co gorsza, w ostatniej chwili, nie można się objadać. Wtedy ciało wydaje się pełniejsze, a pozowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi duża ilość wody, która doda ciału i samopoczuciu lekkości.

Dbajcie o cerę i ciało!

Nie dla solarium! Tydzień wcześniej, dla nadania lekkiej opalenizny, jak najbardziej (jeśli to lubicie oczywiście). Opalanie na ostatnią chwilę może pozostawić w dniu sesji zaczerwienienia, czy nierówność w kolorycie. Nie dokładajmy roboty fotografowi! Również dobranie podkładu do czerwonego dekoltu jest bardzo uciążliwe. Jeśli zaczerwienień nie ma pamiętajmy, że przesadna opalenizna również nie wygląda dobrze na zdjęciach. Ciało to nie tylko kolor, ale również faktura. Dbaj o nie na długo przed zdjęciami, nawilżaj, rób peelingi. Dzięki temu będzie naturalnie błyszczeć. Warto zadbać o delikatne nawilżenie również przed samymi zdjęciami. Włosy – jeśli jest taka możliwość, niech na sesji będzie fryzjerka. Fotografie są „zdradliwe”. Widać każdy odstający włosek, a naturalnie puszyste włosy mogą wyglądać na oklapnięte.

Sesja zdjęciowa – jak się pomalować?

To samo dzieje się z makijażem. Fotografia wymaga odpowiedniego make-up’u. Zdjęcia są bezlitosne i mogą ujawnić każdy mankament. Nie dziwcie się większej ilości produktów na twarzy – na fotografiach makijaż będzie wyglądał naturalnie. Jeśli nie możecie oddać się w profesjonalne ręce, zadbajcie chociażby o zmatowienie skóry, aby nie błyszczała się nieestetycznie. Paznokcie – mały szczegół, ale oko obiektywu widzi wszystko! Szczególnie przy zdjęciach typu „beauty”, gdzie najważniejsza jest mimika i układ dłoni. Pomaluj je dokładnie ulubionym kolorem. Nie zapominaj o stopach.

Stylizacja na sesję fotograficzną

W ubraniach unikaj czerni. Może wyglądać smutno, „zlejesz” się. Jeśli już zdecydujesz się na ten kolor, niech to będzie coś wieczorowego lub jedynie jako element. Najlepszym wyborem będą ubrania w kolorze, o ciekawej fakturze [zamsz, skóra, frędzle, pióra, cekiny], błyszczące. Kieruj się tym, co chcesz podkreślić w swojej sylwetce. Jeśli nie korzystasz z usług profesjonalnej stylistki, upewnij się, jakie fasony Ci pasują.