Lepiszcze drogowe

asfalt-droga

Asfalt modyfikowany to specjalny rodzaj lepiszcza drogowego, przeznaczony do łatania dziur na drodze. Dzięki odpowiednim modyfikacjom tworzywo to doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju napraw drogowych. Dobrze łata i uszczelnia dziury oraz także szybko się nie uszkadza.

Nawierzchnie pokryte tym rodzajem asfaltu są trwałe, zbyt łatwo nie odkształcają się mimo dużego natężenia ruchu na danych drogach. Drogi są odporne również na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i wysokie lub zbyt niskie temperatury. Różnice pomiędzy zwykłym asfaltem drogowym a asfaltem modyfikowanym polegają głównie na temperaturach, w których dany asfalt się roztapia oraz na penetracji i na penetracji w głąb drogi. Asfalt modyfikowany jest bardziej odporny i bardziej wytrzymały. Ta zaleta jest uzyskana poprzez użycie,przy produkcji asfaltu modyfikowanego specjalnych utwardzaczy.

Ten rodzaj asfaltu jest znacznie trwalszy i aktualnie coraz częściej używany. Asfalty są modyfikowane specjalnymi polimerami, bardzo chętnie wykorzystuje się je w budownictwie drogowym. To dzięki takim właśnie asfaltom drogi nasze są coraz lepsze i coraz mniej jest w nich dziur.

Dlatego też wymyślono ten rodzaj asfaltu. Asfalt jest przyjazny środowisku naturalnemu, utwardza i naprawia drogi, nie niszcząc okolicy.
Wiadomo jest, że nawierzchnie, w których użyto asfalt modyfikowany są trwałe i nie straszny im ruch drogowy o bardzo wysokim natężeniu. Stare drogi są dzisiaj naprawiane tym nowoczesnym rodzajem asfaltu i pomału ich wytrzymałość staje się lepsza.

Więcej znajdziesz na onico-bitumen.pl