Łatwe przepisy na ciasta bez pieczenia

sernik na zimno z malinami

Gdy chcemy sprawić sobie i rodzinie małą przyjemność często decydujemy się na upieczenie ciasta. Pomysły na przepisy na ciasta czerpiemy najczęściej z internetu, z zaufanych blogów kulinarnych albo tradycyjnie z książek i czasopism z przepisami. Przepisy często dostajemy też od znajomych, wtedy mamy dodatkową pewność, że danie zostało już wypróbowane.

Niestety praca i obowiązki sprawiają, że mamy coraz mniej czasu na pieczenie, które nie ukrywając, jest zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym cierpliwości. Alternatywą dla typowych wypieków są ciasta bez pieczenia. Można je przygotować o wiele szybciej niż typowe ciasta, ponieważ nie wymagają piekarnika i wysokiej temperatury. Jednak są one równie smaczne. Istnieje coraz więcej przepisów na ciasta bez pieczenia, niektóre z nich wymagają użycia ciastek takich jak herbatniki, do innych zaś niezbędne będę biszkopty lub ptysie.

Latem do ich przygotowania możemy użyć sezonowych owoców takich jak truskawki czy maliny, jesienią świetnie sprawdzą się orzechy, śliwki, morele. Wszystko możemy przyozdobić na zewnątrz bitą śmietaną i płatkami kokosowymi lub czekoladą w płynie. Różnorodność ciast bez pieczenia jest ogromna i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich. Tarta owocowa to kolejna świetna propozycja na ciasto bez piekarnika. Ten deser stał się szczególnie popularny w ostatnim czasie, gdyż można go wykonać na słodko, jak w sposób wytrawny z warzywami.

Ciasta bez pieczenia jest w stanie wykonać niemal każdy, nawet osoba zaczynająca swoją przygodę z kulinariami. Takie ciasta bardzo ciężko zepsuć. Wakacje to czas, kiedy szczególnie mało czasu spędzamy w domy i w kuchni, dlatego w tym okresie ciasta bez pieczenia stanowią świetny sposób na tani i smaczny deser wykonany własnoręcznie. Takie desery cieszą rodzinę najbardziej.