DJ na wesele czy lepiej zespół muzyczny?

DJ na wesele Rybnik

Podjęcie decyzji o tym, czy na naszym weselu oprawą muzyczną ma się zająć DJ czy też może zespół muzyczny jest stosunkowo skomplikowane. Trzeba będzie wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników, które są różne w poszczególnych przypadkach. PO prostu tak od ręki nie da się udzielić odpowiedzi na to wyjątkowo trudne pytanie. Bez przeanalizowania wszystkich kwestii w tym zakresie, trudno po prostu będzie podjąć jakiekolwiek wiążące decyzje, które miałyby okazać się po prostu dobre. Zobaczmy zatem, na które aspekty należy tutaj zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, aby nasz wybór był w stu procentach słuszny i uzasadniony.

Wady i zalety wyboru DJ na wesele.

W tym aspekcie musimy mieć na względzie przede wszystkim kwestie tego, iż DJ na wesele w Rybniku i Katowicach z całą pewnością będzie dla nas rozwiązaniem przystępniejszym cenowo. Będzie też wymagać o wiele mniej miejsca niż zespół muzyczny. Ponadto muzyka puszczana przez DJ-a będzie w stu procentach w swoich oryginalnych wykonaniach a nie w czyjejś indywidualnej interpretacji.

Wady i zalety zespołu muzycznego.

Co prawda dla niektórych będzie to wadą, niemniej jednak w przypadku zespołów muzycznych będziemy mieć do czynienia z muzyką w stu procentach na żywo. Jest to z całą pewnością zupełnie inne wrażenie, niż odsłuchiwanie muzyki puszczanej z odtwarzacza CD. Oczywiście zespół muzyczny będzie bardziej kosztowny, oraz będzie wymagać więcej miejsca. Co najważniejsze, nigdy nie będzie posiadać tak bogatego repertuaru, jakim może dysponować DJ na wesela na Śląsku.

Określamy nasze wymagania.

Aby więc dokonać prawidłowego w tym przypadku wyboru, trzeba będzie przede wszystkim skupić się na określeniu naszych wymagań co do usługodawcy w zakresie oprawy muzycznej wesela. Do najważniejszych kwestii, trzeba będzie tutaj zaliczyć sprawy takie jak:

  • Określenie jak szerokiego repertuaru potrzebujemy – zależne od tego jak długo będzie trwać impreza weselna. Dobry zespół zapewni nam 4-7 godzin grania bez powtarzania się, a DJ o wiele więcej
  • Ustalenie czy dla nas ważniejsze będzie wykonanie oryginalne danych utworów, czy też może to być aranżacja zespołu weselnego.
  • Na jakie koszty możemy sobie pozwolić przy zatrudnianiu obsługi muzycznej wesela.
  • Jaka ilością miejsca dysponuje lokal – bowiem nie zawsze będziemy mieć możliwość zmieszczenia tam zespołu muzycznego.

Dopiero bazując na tych ustaleniach będziemy mogli podjąć świadomą i dobrą przede wszystkim decyzję w tym zakresie, której potem nie będziemy żałować. Trzeba sobie wszystko po kolei ustalić, a dopiero w następnej kolejności podejmować jakiekolwiek decyzje. W przeciwnym razie, raczej dość trudno będzie nam zapewnić sobie odpowiednio wysoki poziom oprawy muzycznej naszego wesela. Tym bardziej, iż wysokość tego poziomu będzie zależna przede wszystkim od naszej indywidualnej oceny. Tutaj nie ma żadnych krytyków, którzy nam powiedzą jak ma być i w innych okolicznościach po prostu skrytykują imprezę. Impreza weselna ma się podobać przede wszystkim nam i zaproszonym gościom.