Korzystanie z usług pomocy drogowej

Niemalże każdy kierowca miał w swojej karierze za kółkiem przypadek w którym koniecznością było skorzystanie z usług pomocy drogowej, zaś w przypadku kiedy jeszcze mu się to nie przytrafiło, z całą pewnością prędzej, czy też później musi do tego dojść. Jeśli już nie w wyniku jakichkolwiek wypadków czy też kolizji drogowych, to z całą pewnością w przypadku zwykłego, najnormalniejszego w świecie uszkodzenia pojazdu w wyniku naturalnej jego eksploatacji. Wobec powyższego, każdy z kierowców powinien dobrze wiedzieć jak się w takich okolicznościach zachować, aby niepotrzebnie nie robić sobie zbyt wielu trudności. Zobaczmy więc w jaki sposób zachować się w przypadku kiedy samochód ulega uszkodzeniom a my nie wiemy zupełnie co się stało i w jaki sposób można będzie sobie z tym poradzić.

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Pierwszym i w sumie jednym z najważniejszych kroków będzie tutaj zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez oznaczenie naszego samochodu trójkątem ostrzegawczym, informującym pozostałych uczestników ruchu o tym, iż nasz samochód nie bierze w nim udziału. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa, aby żaden z kierowców nie doprowadził do jakiejkolwiek przypadkowej stłuczki z naszym samochodem. Oczywiście w miarę możliwości powinniśmy zjechać na pobocze bądź też samochód na nie zepchnąć, co podniesie dodatkowo poziom zabezpieczenia. Trójkąt ostrzegawczy powinien się znajdywać w każdym z samochodów, wobec czego warto pamiętać o tym, aby go zabrać, gdyż jego brak może się skończyć dla nas dość sporej wysokości mandatem.

Wezwanie pomocy drogowej.

Kolejnym, w sumie najważniejszym tutaj krokiem będzie oczywiście wezwanie pomocy drogowej, bez której niestety nie będziemy mogli sobie samodzielnie poradzić w przypadku, kiedy nie wiemy zupełnie co się mogła stać z naszym samochodem. Wobec tego też, warto tutaj zawczasu zabezpieczyć się na taką okoliczność i wykupić odpowiednie pakiety ubezpieczeniowe, które zawierają w sobie bezpłatne korzystanie z usług pomocy drogowej. Tego typu pakiety można wykupić w coraz większej liczbie ubezpieczalni, a co za tym idzie, warto wyszukać odpowiednich ofert, aby w razie takich sytuacji nie musieć ponosić jakichkolwiek dodatkowych, związanych z tym kosztów, a przecież koszt wezwania pomocy drogowej może się okazać dość wysoki.

Odpowiednia firmy, posiadające podpisane umowy o współpracy z ubezpieczalnią w której wykupiliśmy nasz pakiet ubezpieczenia, będą natychmiast poinformowane przez pracownika ubezpieczalni o fakcie zaistnienia takiej sytuacji, zaś firma najbliższa nam zostanie wezwana do udzielenia pomocy, za którą to usługę zapłaci oczywiście ubezpieczalnia. Na przykład pomoc drogowa – firma Auto Jet w Bielsku, posiada podpisane umowy z większością ubezpieczalni, wobec czego w zdecydowanej większości przypadków będzie mogła nam świadczyć usługi pomocy drogowej na wysokim poziomie, przy czym my, jako ubezpieczeni w tym zakresie kierowcy nie będziemy musieli z tego tytułu ponosić jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

.