Mazurskie przystanie

Mazury to krainy tysiąca jezior. W związku z tym miasto te bardzo chętnie gości u siebie żeglarzy, których od zawsze to miejsce przyciąga. Z myślą o nich stworzono tu fantastyczne porty. Jest ich tu na prawdę dużo. Które najbardziej zasługują na uwagę? Które są najchętniej odwiedzane?

Na pewno najważniejszymi portami na Mazurach są  te, które służą pełnym asortymentem to znaczy że jest tam warsztat szkutniczy, możliwość postoju, naładowania akumulatorów, wodowania  i zimowania jachtów a na miejscu można się zaopatrzyć w niezbędne produkty w sklepie spożywczym i żeglarskim, zjeść coś w restauracji a nawet wynająć pokój na nocleg. Takim portem jest  np. Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego położony na zachodnim brzegu jeziora Niegocin w miejscowości Wilkasy. Innym równie atrakcyjnym portem Słoneczny Port i Wioska Żeglarska grupy Amax w Mikołajkach. I tu warto się zatrzymać grupa Amax nie ograniczyła się bowiem do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Organizują oni bowiem muzyczne atrakcje nad brzegiem jeziora oraz wiele regat. Na jednym z nich może nawet wygrać Puchar Burmistrza Mikołajek. Ciekawe regaty, ale nie tylko bo i biesiady, pikniki i spływy  kajakowe organizuje też port Gospoda Pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie. Z kolei w Pensjonacie Rybaczówka po za tym, że wypożyczysz łódki kabinowe i wiosłowe, kajaki, rowery wodne to również możesz deski winsurfingowe, jachty żaglowe i łodzie motorowe. Oferują oni również wyprawy na ryby z przewodnikiem, narty wodne i wakeboard.

Porty na Mazurach zaskakują  swoim profesjonalnym wyposażeniem, zachęcają by spędzić tam miły czas i trochę się rozerwać. Mogą zabrać się w porywający rejs, znają bowiem tutejsze jeziora jak własną kieszeń. Ugoszczą Cię pysznym jedzeniem po długiej podróży i zapewnią spokojny sen w przytulnym pokoju. Po prostu sprawiają, że pływanie po tych niezliczonych jeziorach mazurskich jest jeszcze przyjemniejsze.

Warto zwrócić uwagę, iż prywatne porty oferują również hotele. Na przykład dawny, bardzo dobrze znany turystom, hotel Exploris Piaski – explorispiaski.pl. Obecnie jest to hotel Mazurski Raj, który oczywiście port dalej udostępnia turystom. Były już Exploris Piaski, a aktualny Mazurski Raj zlokalizowany jest nad jeziorem Bełdany. Dokładny adres to Ruciane Nida, Piaski..