Kolagen w kapsułkach LICAPS

Ostatnio wiele mówione było o kolagenie, jego ważnym wpływie na ludzki organizm oraz o uzupełnianiu go. Można naturalnie spożywając bogate w niego przetwory typu mięsne galarety czy tez zwykłe sklepowe galaretko owocowe. Można tez uzupełniać go poprzez różnego rodzaju suplementy diety. Co nas powinno interesować poza ceną  i ilością tabletek w opakowaniu?

Oczywiście forma w jakiej dostajemy kolagen, tak by był on jak najlepiej przyswajalny – tym samym byśmy nie wyrzucali pieniędzy w błoto. Tutaj wkraczają popularne kapsułki LICAPS. Produkt tego typu wprowadziła na rynek firma Kolagen Medica, więcej na www.kolagenmedica.pl. Umożliwiają one nie tylko znacznie szybsze niż tabletki czy tradycyjne twarde kapsułki przetwarzanie substancji w nich zawartych przez organizm, ale też zwiększają ich ilość która zostaje w organizmie. Dzieje się tak dlatego, że zawartość kapsułek jest wcześniej rozpuszczona  do postaci roztworu. Przez to w momencie rozpuszczenia powłoki organizm nie musi rozpuszczać tabletek do ziaren, a te dalej aż do formy zawiesiny ale od razu może rozpocząć proces przyswajania substancji-w tym wypadku kolagenu. Daje to również nawet do 40% lepszy wynik przyswajalności w porównaniu do tabletek. Tym samym o wiele bardziej opłaca się kupować suplementy kolagenowe w takiej formie- skoro potrzebujemy go by uzupełnić straty w organizmie w ważnych miejscach jak np.: stawy, których ból potrafi być straszny, to najlepiej by zażywając specyfiki mieć świadomość że zostaną szybko i skutecznie wchłonięte. W końcu to z brak czasu na dietę często sięgamy po takie suplementy.

Inna zaleta to mniejsze obciążenie żołądka, nerek i wątroby – dzięki temu że kapsułka jest zbudowana z łatwo rozpuszczalnych substancji a kolagen jest w tejże formie zawiesiny. Dodatkowo kapsułki LICAPS  nie zawierają soli, glutenu czy rozpuszczalników mogą więc  być spożywane przez chorych na celiakię oraz diabetyków..