Kobieca moda plażowa na przestrzeni lat, czyli od odkrytych łydek do skąpego bikini

Kobieca moda plażowa na przestrzeni ostatnich dekad przeżywała ogromne zmiany. Materiału wykorzystywanego do uszycia kostiumu kąpielowego z biegiem lat używano coraz mniej, odsłaniając tym samym coraz więcej ciała. Dzisiejszy krój mocno wyciętego bikini nijak nie przypomina stroju odsłaniającego jedynie łydki, jaki królował na początku XX wieku.
Analizując rozwój kostiumów kąpielowych przyznać trzeba, że to nie kobiety dostosowywały się do mody i coraz bardziej kusych krojów, a stawały się jedynie coraz bardziej odważne i chęciami odsłaniania oraz eksponowania coraz większej części ciała, dyktowały nowe trendy w projektowaniu strojów kąpielowych. Początkowo luźne i mało atrakcyjne, przynajmniej w odniesieniu do lat dzisiejszych stroje kąpielowe, z czasem zyskiwały nowe zadanie, miały przede wszystkim podkreślać kobiece kształty. Lata ewolucji doprowadziły do tego, że jednoczęściowe kostiumy coraz częściej zamieniane były na stroje dwuczęściowe, o coraz mocniejszych wcięciach. Dla niektórych nowo powstała moda była dość kontrowersyjna, jednak niezwykle interesująca i ciekawa. Kobiety zachęcane przez gwiazdy muzyki, kina, teatru noszące mocno wycięte stroje, same pokazywały coraz więcej.

Dziś moda plażowa wydaje się być dość skąpa, ciężko nam patrzeć na zdjęcia kobiety sprzed kilku dekad leżącej na plaży w stroju kąpielowym, zakrywającym większą część ciała. Jak kiedyś nie lada odwagą dla kobiety było zakładanie coraz bardziej wyciętych krojów, tak dzisiaj możemy w ten sam sposób podchodzić do tematu noszenia obszernych, mocno zabudowanych kostiumów. Oczywiście wybierając odpowiedni strój kąpielowy, powinniśmy przede wszystkim kierować się proporcjami naszej figury, jednak prawdą jest, że dziś, zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe stroje kąpielowe (zob. orienteglamour.pl) są szyte tak, aby kobieta mogła czuć się w nich komfortowo, a jednocześnie tak, aby podkreślały kobiece atuty.