Czy wciąż warto uczyć się języka niemieckiego?

jezyk niemiecki

Język niemiecki jest jednym z najpopularniejszych języków obcych w Europie. Zajmuje drugie miejsce, wśród najchętniej wybieranych języków do nauki. Na pierwszym miejscu wciąż króluje język angielski. Język niemiecki ma opinię trudnego i nie melodyjnego. Czy to prawda? I dlaczego warto się go uczyć?

O tym czy język niemiecki ma ładne brzmienie, można by pisać książki bowiem ile jest ludzi na świecie, tyle jest opinii na ten temat. Dla jednych jest to przyjemny w wymowie język a dla innych jest brzydki i „toporny”. Nieistotne do której grupy osób należymy, bowiem w jednym zgadzają się wszyscy. Język niemiecki warto znać. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów.

Większe perspektywy zawodowe

Powszechnie wiadomo, iż znajomość jakiegokolwiek języka obcego, otwiera przed Nami więcej możliwości zawodowych. Znając język niemiecki perspektywy te, rosną dwukrotnie bowiem otwiera się przed Nami rynek pracy aż w trzech dużych krajach niemieckojęzycznych: Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Pracodawcy w Polsce, także chętnie zatrudniają osoby z biegłą znajomością języka niemieckiego. Jest to skutek otwartych granic oraz możliwości kooperowania z krajami Europy.

Popularność i większość

Język niemiecki jest językiem narodowym w pięciu krajach Europejskich. Trzech większych i dwóch mniejszych ( Lichtenstain i Luksemburg). Dodatkowo w języku tym, mówi wielu mieszkańców innych krajów, takich jak Belgia, Holandia, Włochy, Dania. Jest to zatem popularny i często używany język w którym rozmawiają nie tylko zachodni sąsiedzi Naszego kraju.

Nauka, sztuka i badania

Niemcy są jednym z przodujących krajów na świecie pod względem technologii i prowadzonych badań. Pamiętajmy iż, kraj ten to także bogactwo filozofów, kompozytorów oraz literatów. Z całą pewnością kursy i nauka niemieckiego pozwoli Nam na lepsze poznanie twórczości takich wybitnych osób jak Freud, Frantz Kaffka czy Wolfgang van Goethe.

Język niemiecki jest prosty!

Przewagą języka niemieckiego jest fakt, iż jest fonetycznie zapisany. Jeśli poznamy podstawy tego języka i nauczymy się go wymawiać, z łatwością przyjdzie Nam zapisanie usłyszanych zdań lub czytanie ich. Ponadto, język niemiecki ma wiele cech wspólnych z językiem angielskim przez co łatwiej jest uczyć się go osobom, które uczyły bądź uczą się języka angielskiego.

Podróże

Statystycznie mieszkańcy Niemiec podróżują najczęściej! Zapewne wynika to z faktu, iż mają aż sześć tygodni wolnych od pracy a także dysponują funduszami na zagraniczne wycieczki. Niemieckojęzycznych turystów możemy spotkać na całym świecie a znajomość tegoż języka ułatwi Nam komunikację i nawiązanie nowych przyjaźni na wakacjach.