Kątownik do drewna

Kątownik ciesielski jest niezwykle przydatnym elementem pozwalającym podczas budowy jakiegokolwiek mebla zachować odpowiednie kąty i we właściwy sposób je umocować. Kątownik ciesielski to specjalnie wyprofilowany kawałek metalu bardzo trwały i odporny na odkształcenia. W swej budowie posiada mnóstwo otworów na śruby, dzięki którym można go na stałe zamontować.

Kątownik dodaje stabilności i nie pozwala, aby dany mebel czy inna budowla z drewna chwiały się. Świetnie sprawdza się jako stabilizator i bez jego pomocy dużo rzeczy nie udało by się zrobić poprawnie.

fr1

Frezy do drewna natomiast to specjalne końcówki montowane na urządzenia, które pozwalają z doskonałą precyzją uzyskać pożądany kształt ostateczny danej powierzchni. Frezy do drewna dostępne są w wielu różnorodnych kształtach i rozmiarach – sprawdź ofertę frez do drewna sklepu Metaltech. Bez nich prawdopodobnie większość prac byłaby trudna lub całkowicie niemożliwa do wykonania. Odpowiadają one za profilowanie powierzchni czy też jej żłobienie. Pozwalają wykonać specjalne otwory lub zagłębienia. Dzięki nim możliwe staje się tworzenie przeróżnych kształtów a tym samym zrobienie niesamowitego arcydzieła z kawałka drewna. Zapobiegają odłamywaniu się i odszczepaniu delikatnych i podatnych na wszelkie uszkodzenia delikatnych części drewnianych. Drewno jest materiałem dosyć stabilnym jednak potrafi ulec uszkodzeniom podczas obróbki tak więc użycie specjalnego frezu zapobiega niepożądanym efektom ubocznym.

fr5

Wkręt do drewna to też specjalny rodzaj śrubki posiadający ostry koniec, który doskonale wkręca się w każdy rodzaj drewna. Gwint również posiada specjalny rozstaw i szerokość. Wszystko jest wykonane w taki sposób, aby jak najlepiej mógł spełniać swoją rolę. Wkręt do drewna posiada charakterystyczny kształt i długość. Nie łatwo jest go pomylić z innymi rodzajami śrub czy wkrętów. Specjalnie zaprojektowana powierzchnia doskonale nadaje się do mocowania w drewnie. Umieszczony we właściwym miejscu pozostaje praktycznie nie do wyrwania. Jego budowa zapobiega pękaniu drewna podczas wkręcania.