Jak wdrożyć ogrzewanie podłogowe w swoim domu?

Wdrożenie ogrzewania podłogowego w swoim domu, może od nas wymagać sporych inwestycji. Szczególnie chodzi tutaj o kwestie związane stricte z montażem tego systemu. Wymaga on od nas bowiem odpowiedniego podejścia. Grzejniki kanałowe, montowane są w płaszczyźnie podłogi, a więc wymagane będzie wycięcie w podłogach kanałów o grubości odpowiadającej grubości grzejnika. W większości przypadków, będzie to grubość 10-12 cm. Trzeba więc mieć pewność, iż podłogi w domu umożliwią nam wycięcie takich kanałów, bez naruszenia ich stabilności. Poza tym, warto wspomnieć, iż przy prawidłowym montażu ogrzewania kanałowego, z całą pewnością natychmiast odczujemy znaczną poprawę w efektywności i poczuciu komfortu w naszych domach.

Montaż grzejników kanałowych.

Oczywiście musimy tutaj mieć na względzie fakt, iż każdy producent ogrzewania kanałowego będzie dostarczać grzejniki i zróżnicowanej grubości. Najcieńsze jednak grzejniki kanałowe dostępne na rynku mają właśnie grubość 10 cm, co sprawia, iż jest minimum. Podłogi czy tez stropy w przypadku piętra, powinny pozwolić nam na wycięcie takich głębokich kanałów, bez osłabienia konstrukcji podłóg.

Poza tymi kanałami, trzeba będzie jeszcze lekko przerobić całą instalację rozprowadzającą czynnik grzewczy od źródła ciepła do grzejników. Tutaj jednak w większości przypadków nie będziemy mieć większych trudności. Kanały które trzeba będzie wyciąć, nie są nazbyt głębokie. Można nawet powiedzieć, iż w zdecydowanej większości przypadku, jest to zadanie o niskim poziomie wymagań.

Warto tutaj jednakże mieć stale na względzie fakt, iż to właśnie jakość przeprowadzonych prac montażowych, będzie mieć diametralny wpływ na jakość pracy grzejników kanałowych. Będzie wpływać na nasz komfort ich użytkowania i jakość grzewczą całego systemu. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby montaż przebiegał jak najbardziej prawidłowo.

Zalety stosowania ogrzewania kanałowego.

Warto sobie także powiedzieć nieco więcej o korzyściach płynących z zastosowania grzejników kanałowych, bowiem będą one mieć dość istotny wpływ na naszą codzienność. Przede wszystkim, kwestią zdecydowanie najważniejszą, jest tutaj to, iż grzejniki kanałowe w lepszy sposób dystrybuują ciepło po pomieszczeniu. Wynika to z zastosowania wewnętrznych wentylatorów, wymuszających obieg powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu zawsze jest ono rozprowadzane regularnie z tą sama prędkością. Zastosowane wentylatory, jak deklaruje każdy producent grzejników kanałowych, są ciche w pracy i energooszczędne. Ich zastosowanie nie wpływa więc na większe koszty i obniżenie poziomu komfortu. Poza tym, warto podkreślić, iż ogrzewanie kanałowe okazuje się być nieco przystępniejsze cenowo. Grzejniki te, są bardziej efektywne i lepiej wykorzystują całą dostarczone im ciepło. Dzięki temu spalimy około 15-20% mniej materiału opałowego w sezonie grzewczym, co zawsze jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdego z nas.