Wybór materiałów na taras ogrodowy

deska tarasowa

Niewielki, dobrze skonstruowany taras ogrodowy będzie piękną ozdobą naszego domu i ogrodu, a także doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu w przyjemne letnie dni. Drewniany taras to inwestycja w przydomowym ogrodzie, która sprawi, że korzystanie z przestrzeni ogrodu przez domowników, czy naszych gości będzie mieć zupełnie nową jakość.

Najistotniejszym elementem budowy tarasu jest drewno na taras. Deski drewniane na taras są bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Nie nagrzewają się zbyt mocno latem, są dość miękkie, by tłumić kroki, a przede wszystkim – pięknie, nowocześnie wyglądają. Najczęściej wybiera się drewno egzotyczne do budowy tarasu, ponieważ jest ono odporne na działanie wysokich temperatur, elastyczne i trwałe, a do tego fantastycznie wygląda. Dobrze jest wybrać też deski sosnowe lub świerkowe odpowiednio zaimpregnowane. Rodzaj deski warto wybrać nie tylko pod względem własnych preferencji, ale również od umiejscowienia tarasu – jego nasłonecznienia, zadaszenia, narażenia na wilgoć itp.

Taras drewniany – konstrukcja z wykorzystaniem legarów i betonowych fundamentów

Konstrukcja tarasu drewnianego oprócz desek wymaga też zastosowania legarów, betonowych stóp oraz elementów zbijających deski – śrub lub blaszek. W zależności od rodzaju drewna oraz umiejscowienia tarasu, istotny jest wybór elementów łączeń – by deski nie rozpadały się pod wpływem czynników atmosferycznych, nie odkształcały lub nie luzowały.

Deska na taras – poradź się firmy budowlanej przed zakupem materiałów

Budowa tarasu musi być bardzo dobrze przemyślana – warto w tym celu poradzić się sprzedawcy w sklepie z deskami tarasowymi, lub po prostu zatrudnić ekipę z firmy REM budującej tarasy. Dzięki temu unikniemy rozczarowania względem jakości wykonania tarasu, oraz dodatkowych remontów po kilku latach jego użytkowania.